Rząd podczas dzisiejszej konferencji prasowej ma przekazać informacje dotyczące nowych obostrzeń. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF24.pl, jedno z nich ma dotyczyć pracy nakazu zdalnej. Przekazano, co ma znaleźć się w rozporządzeniu rządu. Według nieoficjalnych ustaleń nakaz nie będzie obejmował wszystkich pracowników. 

Podczas wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w piątek 30 października zostaną ogłoszone najnowsze informacje dotyczące sytuacji w Polsce. Jak nieoficjalnie przekazują media, rząd ma ogłosić nakaz pracy zdalnej. 

Rząd ogłosi nowe obostrzenia

– Jutro przedstawimy informację dotyczącą dnia Wszystkich Świętych, a także zasady pracy biurowej i kilka innych tematów, które chcemy uregulować – zapowiedział Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej, która miała miejsce na Stadionie Narodowym, gdzie powstał tymczasowy szpital. 

Jak przekazuje RMF24.pl, zasady pracy biurowej mają dotyczyć wprowadzenia nakazu pracy zdalnej. Dziennikarze portalu dowiedzieli się, co ma zostać zapisane w dokumencie. 

Nakaz pracy zdalnej

Jak ustalił Krzysztof Berenda, rząd szykuje rozporządzenie, w którym znajdzie się nakaz pracy z domu. Według nieoficjalnych ustaleń, w dokumencie ma również zostać ujęte, kto nie może podjąć pracy zdalnej. 

Z informacji podanych przez serwis informacyjny wynika, że obostrzenie dotyczące nakazu pracy zdalnej ma funkcjonować na podobnych zasadach zalecenie, które ostatnio zostało skierowanie do seniorów powyżej 70. roku życia. 

  1. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji
  2. Odbiera mowę. Dziennikarz TVN nagrał film nad grobem swojego dziecka
  3. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Obostrzenie ma funkcjonować na podobnych zasadach co zalecenie, by seniorzy powyżej 70. roku życia nie wychodzi z domu, chyba że idą na zakupy, do apteki, lekarza czy na zdrowotny spacer.

Dodatkowo ten, kto nie może pracować zdalnie, zostanie w miejscu pracy. Dotyczyć ma to lekarzy, kierowców, sprzedawców czy mechaników.

Konferencja premiera

Podczas piątkowej konferencji premiera mają również zapaść decyzje dotyczące dnia Wszystkich Świętych. Jednak jak przekazały media, rząd nie ma zamiaru zamykać cmentarzy 1 listopada. O wszystkim dowiemy się od Mateusza Morawieckie dzisiejszego popołudnia.

Nowe obostrzenia mają zostać wprowadzone w związku z dynamiczną sytuacją w Polsce. Niestety, jest bardzo poważnie, a 30 października Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnym, dobowym rekordzie zachorowań. 

W piątek odnotowano 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego najwięcej w województwie mazowieckim. Natomiast z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób. Dla porównania, w czwartek 29 listopada przekazano wiadomość o 20 156 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Są zabici i dziesiątki rannych, wybuchła panika. Trzęsienie ziemi uderzyło, odczuli je w Europie
  3. Jednak możemy spodziewać się lockdownu? ”Być może nie będzie wyjścia”, profesor Horban nie ma dobrych wiadomości
  4. Agnieszka: ”Już nie chcę mieć dzieci. Musiałabym na stałe wyjechać z Polski, żeby zmienić decyzję”
  5. Joanna Kurowska zdobyła się na bolesne wyznanie. ”To była dziewczynka. Miała na imię Kasia”
  6. Na antenie Polsat News padły mocne słowa, mowa o stosunku do Polek. „Pokazuje ogromną pogardę do kobiet”
  7. Najpiękniejsza Polka wyjawiła nieziemski przepis na rosół. Udka kurczaka zastąpiła znacznie lepszym zamiennikiem

Źródło: rmf24.pl

 

Poprzedni artykułApel do wszystkich kierowców. W tym roku wymiana opon będzie inna niż zwykle
Następny artykułWiększość Polaków popiera protesty po wyroku TK. Jesteś za strajkiem kobiet?
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.