Podczas ostatniej konferencji Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zniesienie niektórych obostrzeń w części Polski. Zmiany dotyczą tych województw, w których pozwala na to sytuacja epidemiologiczna.

W czwartek wieczorem pojawiło się rozporządzenie w tej sprawie. Przepisy dotyczą między innymi salonów fryzjerskich i kosmetycznych w 11 województwach. Już od 26 kwietnia większość Polaków będzie mogła odwiedzić te miejsca. 

Rząd wprowadza nowe przepisy

W rozporządzeniu pojawił bardzo ważny zapis, do którego muszą się dostosować właściciele branży beauty – mowa o salonach fryzjerskich i kosmetycznych, a także salonach tatuażu.

Cały czas świat walczy z pandemią, dlatego wszystkie tego typu placówki muszą zachować reżim sanitarny. W działających punktach mogą znajdować się wyłącznie obsługiwani klienci i pracownicy. Kluczowy zapis mówi o odległości.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

W każdym z tych miejsc musi być zachowana odległość 1,5 metra pomiędzy stanowiskami obsługi. Wyjątek stanowią te miejsca, które mają przegrodę.

Działalność mogą wznowić salony w następujących województwach: podlaskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i w małopolskim.

Przypomnijmy, że minister zdrowia zapowiedział także, że w wymienionych województwach od poniedziałku uczniowie klas 1-3 rozpoczną naukę hybrydową. Cały czas czekamy na rozporządzenie w tej sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: bankier.pl

Poprzedni artykułMinisterstwo edukacji przekazało smutną wiadomość. Nie żyje Mirosław Handke
Następny artykułAleksander i Jolanta Kwaśniewscy przylecieli do Polski
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.