Większość Polaków doskonale pamięta sytuację z końca ubiegłego roku, jak bracia Golec zostali wsparci przez rząd kwotą ponad 1,5 miliona złotych. Łukasz Golec opowiedział, jak spędzili czas pandemii. Udało mu się pomalować płot i wyremontować dach w swoim domu, a poza tym dużo czasu spędził z bratem w studiu. Już wkrótce ukażą się ich dwie płyty.

Wsparcie dla braci Golec niekoniecznie spodobało się Polakom, gdyż pieniądze w głównej mierze powędrowały do milionerów z ich kieszeni. Golcowie również prężnie działają w swojej fundacji.

Bracia Golec podczas pandemii

W odniesieniu do wsparcia rządowego dla artystów pochodzący z Milówki artyści okazali się zdecydowanymi liderami. Początkowo mieli otrzymać aż 1,8 miliona złotych, jednak rzecznik zespołu i agent zarazem, Rafał Golec poinformował, że kwota ta została zmniejszona do dokładnie 1 573 194 zł, co i tak jest ogromną sumą.

Chociaż pandemia koronawirusa ograniczyła działalność artystyczną Golców, to dalej mieli ręce pełne pracy. Łukasz Golec w rozmowie z Faktem przyznał, że dużo zrobił wokół swojego domu, który znajdował się w coraz gorszym stanie. Do tego doszły obowiązki rodzicielskie

Płot pomalowałem, dach wyremontowałem, koło komina. Nie cieknie do domu do kuchni. Tego typu sytuacje w domu trzeba było ogarniać, jak i oczywiście szkołę online – mówił artysta.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Bracia Golec w dalszym ciągu prężnie prowadzili swoją działalność fundacyjną. Do tego doszły obowiązki muzyczne. Już wkrótce będziemy mogli się spodziewać dwóch nowych krążków popularnych muzyków.

Pracowaliśmy w studiu, dwie płyty wydaliśmy […] kilka singli w międzyczasie. Staraliśmy się nie marnować czasu, tylko przenosić energię w sferę studyjną, bo nic innego nam nie pozostało – opowiada Łukasz Golec.

Czekacie na nowości od muzyków?

Zobacz zdjęcie:

Bracia Golec
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Bracia Golec podczas pandemii spędzili dużo czasu w swoich domach, jednak pracowali także nad dwoma nowymi płytami.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Karina Zachara nie żyje. Dziennikarka zmarła na nowotwór
  2. Agata Duda zachwyciła strojem podczas objazdu Polski z mężem
  3. Nie żyje znany polski artysta Edward Król

Źródło: Fakt

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl