PAP podaje, że rząd zdecydował o kolejnym poluzowaniu uciążliwych restrykcji. Mowa o organizacji zgromadzeń tj. manifestacji, czy protestów. Obecnie udział może w nich wziąć nie więcej niż 25 osób. Od 29 maja liczba ta zwiększy się dwukrotnie. Natomiast kibice z Wielkiej Brytanii przyjeżdżający na finał Ligi Europy do Gdańska będą zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny. Warunkiem będzie negatywny wynik testu koronawirusa.

Zarówno Mateusz Morawiecki, jak i Adam Niedzielski zachęcają Polaków do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. W związku z malejącym wskaźnikiem dziennych zakażeń już od 15 maja będziemy mogli zdjąć maseczki na świeżym powietrzu. Teraz zniesiono obostrzenia dotyczące zgromadzeń zbiorowych.

Rząd luzuje kolejne obostrzenia. Manifestacje do 25 osób

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 maja 2021 roku wprowadziło w życie nowe przepisy, które zezwalają na organizowanie zgromadzeń zbiorowych z udziałem większej liczby osób.

W związku z podwyższoną liczbą dziennych zakażeń koronawirusem w kraju wynosiła ona zaledwie maksymalnie 5 osób, natomiast teraz udział w nich będzie mogło brać do 25 ludzi.

Warto podkreślić, że od 29 maja liczba ta wzrośnie dwukrotnie, jednak dodatkowym przepisem, który został wprowadzony w życie jest fakt, że między zgromadzeniami konieczne będzie utrzymanie 100 metrów odległości.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

W świetle przekazywanych przez ministra zdrowia informacji już od 15 maja będziemy mogli zdjąć maseczki w przestrzeni otwartej. Przepis ich zakładania będzie w dalszym ciągu dotyczyć przestrzeni zamkniętych tj. sklepy, kościoły, czy zakłady fryzjerskie.

Kibice przybywający na finał Ligi Europy bez obowiązkowej kwarantanny

Na tym nie koniec przekazywanych przez PAP informacji. W rozporządzeniu z 10 maja zawarto także informację dla kibiców przybywających do Gdańska na finał Ligi Europy, który odbędzie się 26 maja.

W związku z organizowanym na skalę europejską wydarzeniem, w którym staną naprzeciw siebie Manchester United i Villarreal CF brytyjscy kibice będą zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny.

Ten przepis jest objęty jednym warunkiem. Wszyscy kibice muszą otrzymać negatywny wynik na COVID-19. Ma być on wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem polskiej granicy.

Wprowadzone przepisy znoszą limit udostępnionych pokoi w hotelach dla żołnierzy i pracowników wojska. Obecnie wynosi on 50 proc. i ma potrwać do 15 czerwca.

Zobacz zdjęcie i wideo:

Adam Niedzielski informuje, że w związku ze spadającym wskaźnikiem dziennych przypadków już od najbliższej soboty nie będziemy musieli zakładać maseczek na świeżym powietrzu.

Mateusz Morawiecki zachęca do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. ,,Rolnicy. Podlasie”. Andrzej mówi, kto przejmie jego gospodarstwo
  2. Mariusz Ryjek nie żyje. Zbiórka zorganizowana przez przyjaciół przekroczyła najśmielsze oczekiwania
  3. Polski duchowny skuty kajdankami na środku ulicy. Nagranie trafiło do sieci, wiadomo, za co został zatrzymany

Źródło: se.pl, wnp.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl