Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał bardzo ważne wiadomości, informuje Polsat News. Wojciech Andrusiewicz zaznaczył, że sytuacja epidemiczna jest dość poważna, a ostatni wzrost zachorowań to konsekwencja bagatelizowania zagrożenia. Zmiany w przepisach muszą zostać podjęte natychmiast.

Rosnąca ilość zachorowań zmusiła rząd do działania w kwestii egzekwowania przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, w jakim obszarze podjęte będą działania.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: –Nie ma wytłumaczenia dla nieprzestrzegania powszechnego obowiązku zasłaniania ust i nosa

– W trybie pilnym chcemy doprecyzować przepisy dotyczące zasłaniania nosa i ust m.in. tak, by właściciele sklepów mogli odmówić obsługi klientów, którzy tego obowiązku nie przestrzegają – zaznaczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia, jak przekazuje Polsat News.

Wojciech Andrusiewicz powiedział, że konieczne jest podjęcie działań, które w konsekwencji zaostrzą panujące przepisy:

– Jednak wzmocnienie zapisów będzie zapewne rodzić też konsekwencje wzmocnienia przepisów karnych, zawartych już w ustawie, a dotyczących kar właśnie dla podmiotów handlowych za nieprzestrzeganie norm sanitarno-epidemiologicznych i narażanie klientów na zakażenie.

  1. Wkrótce rozdzwonią się telefony Polaków. Mogą mieć nie tylko twój numer, ale też wszystkie inne dane
  2. „Kuchenne rewolucje” i restauracje, które pozwały Magdę Gessler. O co poszło i jak się skończyło?

Z zasłaniania ust i nosa nie zwalnia żadne schorzenie

Powoływanie się na chorobę, bądź inną niedyspozycję w momencie, gdy podczas zakupów nie mamy zakrytego nosa i ust wydaje się Wojciechowi Andrusiewiczowi bezzasadne:

Nie zwalnia nas z niego praktycznie żadne schorzenie, gdyż maskę, która może powodować pewien dyskomfort w oddychaniu, zawsze może zastąpić przyłbica – zaznaczył rzecznik.

Polsat News informuje także, że Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zgłosiła już potrzebę zaostrzenia prawa, pozwalającego na niewpuszczenie klienta niezasłaniającego nosa i ust. Okazuje się, że sklepy nie są w stanie skutecznie wyegzekwować takiego zachowania od klientów. Tymczasem sytuacja w Polsce robi się coraz bardziej poważna, rozważane jest wznowienie przepisu o kwarantannie dla osób wracających do kraju.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rzecznik
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Wojciech Andrusiewicz zaznaczył, że nie ma możliwości tłumaczenia się, że cierpi się na jakąś chorobę, dolegliwość. W razie takich problemów można użyć przyłbicy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii
  2. Nowe informacje o powrocie do szkół. Wygadał się rzecznik GIS
  3. Agnieszka Chylińska nie mogła dłużej milczeć. Gwiazda nagrała oficjalne oświadczenie
  4. Nowe informacje o Joannie z ”Królowych życia”. Wiadomo, co z jej udziałem w programie
  5. Wszyscy dziś rzucili się po 1 rzecz z Lidla. Ostatnie godziny, za darmo ukochany przysmak lata

źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl