Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zwrócił się do Polaków z wyjątkową prośbą. Wielu może się ona nie spodobać. Chodzi o coś ważnego dla większości z nas. Czy obywatele go posłuchają?

W piątek odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Mężczyzna wystosował specjalny apel do Polek i Polaków. Chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

Rzecznik z prośbą do Polaków

Rzecznik zaapelował do Polaków, żeby nie uczestniczyć w weselach, jeśli nie musimy na nich być, jeżeli nie jesteśmy najbliższą rodziną, żeby później nie stwarzać problemów sobie i innym.

Ostatnio w Polsce odnotowuje się coraz więcej zakażeń koronawirusem. Mimo że stale przybywają, Wojciech Andrusiewicz podkreślał, że nie postępują one wykładniczo, czyli nie zauważa się nagłych i wysokich skoków zachorowań np. o tysiąc zarażeń na dobę.

Te wzrosty chorych odnotowujemy ze względu na ogniska zakażeń oraz odbywające się w całym kraju wesela, które również mogą przyczyniać się do takich ognisk. Rzecznik wskazywał na przykład Białej Podlaskiej, która weszła do „żółtej strefy” obostrzeń, właśnie ze względu na duży wzrost zakażeń koronawirusem na weselach.

  1. Mąż Marii Czubaszek zdradził sekret żony. Dopiero po jej śmierci odkrył jej tajemnicę
  2. Marek Niedźwiedzki w wyjątkowo mocnych słowach. Przerwał milczenie: „Miałem wrażenie, że umarłem”

Żółte i czerwone strefy się powiększają

Jeszcze niedawno informowaliśmy o tym, jakie powiaty wchodzą w skład tzw. żółtych i czerwonych stref. Jak się okazuje ich zasięg może się powiększać. Ministerstwo Zdrowia podaje takie dane na bieżąco.

Jak podaje portal polsatnews.pl od piątku strefa czerwona obejmuje powiaty i miasta na prawach powiatu takie jak: nowosądecki, Nowy Sącz, rybnicki, wodzisławski, Rudę Śląską, ostrzeszowski, wieluński, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

W strefie żółtej znalazły się powiaty: pszczyński, cieszyński, wieruszowski, Żory, raciborski, limanowski, nowotarski, grajewski oraz Biała Podlaska.

O tym, jakie różnice w obostrzeniach obowiązują w poszczególnych strefach pisaliśmy w innym tekście.

Co myślicie o apelu rzecznika Ministerstwa Zdrowia?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rzecznik
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Wojciech Andrusiewicz zaapelował do Polaków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje uwielbiany polski duchowny
  2. Rewolucja w „The Voice of Poland’. Jeden szczegół z planu zdradził wszystko, wyciekło zdjęcie
  3. Matka zamknęła dziecko w samochodzie, poszła do sklepu. 10-latka błagała przechodniów o pomoc
  4. Test wierności. Boisz się, że ukochany cię zdradza? Oto 5 prostych pytań, które wyjawią ci prawdę
  5. Nawet kotlety mielone i schabowe nie są prostsze i lepsze. Filet z kurczaka po skandynawsku nieziemsko rozpływa się w ustach

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułWstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku
Następny artykułNie żyje 11-latek. Założył się z kolegami, rodzice są zrozpaczeni
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl