Rzecznik Ministerstwa Zdrowia dzisiaj we wtorek miał do przekazania bardzo ważne informacje, wielu Polaków z pewnością będzie niezadowolonych. Na specjalnej konferencji prasowej resortu zdrowia powiedział jedną rzecz dotyczącą obostrzeń w kraju. Restrykcje mogą być jeszcze bardziej surowe i każdy bezwzględnie będzie musiał się dostosować.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicza na wtorkowej konferencji prasowej resortu zdrowia nie miał do przekazania dobrych wiadomości. Chodzi o jeszcze większe restrykcje w kraju.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia o jeszcze bardziej rygorystycznych obostrzeniach

Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz zapowiedział, że jeśli Polacy nie będą stosowali się do obecnie panujących obostrzeń, resort zdrowia nadal będzie odnotowywał wzrost zakażeń koronawirusem. A to z kolei będzie skutkowało wprowadzaniem kolejnych ograniczeń.

— Jeżeli nie będziemy nosić masek i przestrzegać dystansu społecznego, doprowadzimy do tego, że wzrosty zakażeń koronawirusem będą wyższe, a my będziemy musieli podejmować decyzje o bardziej restrykcyjnych ograniczeniach — powiedział na wtorkowej konferencji, jak cytuje jego słowa tvp.info.

  1. Pilne. Najczarniejszy możliwy scenariusz właśnie się zaczął, rządzący obiecywali Polakom co innego
  2. Dodatkowe 200 zł dla tysięcy emerytów, klamka zapadła. Nie wszyscy są jednak na liście
  3. TVN potwierdził, nie żyje Michał: „Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł od nas”

Koronawirus w Polsce: kolejny rekord zakażeń

Jednocześnie dzisiaj resort zdrowia przekazał informacje, że we wtorek odnotowano kolejny rekord zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 5068 osób, a 63 chorych zmarło. Rzecznik MZ powtarza: wzrost zachorowań zależy od przestrzegania panujących restrykcji.

— Jeżeli my sami nie będziemy starać się zatrzymywać epidemii, ona się nie zatrzyma. Jeżeli nie będziemy nosić masek i stosować dystansu społecznego, to musimy liczyć się z tym, że doprowadzimy do wyższych wzrostów zakażeń — dodawał w rozmowie z PAP Wojciech Andrusiewicz, jak przekazuje tvp.info.

Rzecznik przypominał również, że premier Mateusz Morawiecki razem z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim raz w tygodniu będą wspólnie informowali o podjętych decyzjach z ewentualnymi nowymi obostrzeniami.

Myślicie, że polskie władze zdecydują się na kolejne kroki i zarządzą kolejne, tym razem jeszcze surowsze restrykcje?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rzecznik ministerstwa zdrowia
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Wojciech Andrusiewicz przekazał ważne informacje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowy objaw koronawirusa dotyczy tylko mężczyzn. Może być bardzo bolesny, trzeba wiedzieć
  2. Rząd właśnie ogłosił. Nowe obostrzenia będą wyjątkowo ostre zwłaszcza dla turystów, niebawem mogą wejść w życie
  3. Nie jest dobrze, przeraźliwa wizja Krzysztofa Jackowskiego. Powiedział, co niedługo czeka Polaków
  4. Biedronki czynne 24 godziny na dobę. Sieć wydała zaskakujące oświadczenie
  5. Kategoryczny zakaz używania telefonów w szkole, popierasz?
  6. Najprostszy, wyśmienity przepis na surówkę z ogórków kiszonych. 1 błąd i będzie do niczego

Źródło: tvp.info

 

Poprzedni artykułOd 15 października nowe restrykcje, m.in. jedzenie w lokalach wyłącznie na wynos. Zmiany u sąsiada Polski
Następny artykułMinisterstwo Edukacji Narodowej przekazało pilny komunikat. Chodzi o szkoły i przedszkola
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl