Rzecznik rządu właśnie przekazał, że zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. We wtorek wieczorem Piotr Müller potwierdził, że jeszcze w tym tygodniu czekają nas zmiany w związku z trwająca epidemią koronawirusa w Polsce.

Rzecznik rządu za pośrednictwem Twittera podał bardzo ważną informacją dotyczącą zmian w związku z pandemią COVID-19 w naszym kraju. Przekazywane wiadomości są bardzo ważne w kontekście najbliższej przyszłości.

Koronawirus w Polsce. Piotr Müller podał bardzo ważną informację

Rzecznik prasowy rządu Piotr Muller podał informację na swoim oficjalnym koncie na Twitterze o niedawno zakończonym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Rzecznik podaje, że jeszcze w tym tygodniu ich liczba może się zdecydowanie powiększyć: 

-Zakończyło się posiedzenie RZZK. Podczas posiedzenia omówiono m.in. kwestię zwiększenia liczby łóżek w szpitalach. Dzięki podjętym działaniom ich liczba zostanie zwiększona w tym tygodniu o co najmniej kilka tysięcy – napisał Piotr Müller.

To bez cienia wątpliwości bardzo ważna i pozytywna informacja dla wszystkich Polaków. Większa liczba łóżek może pozwolić na znacznie skuteczniejszą walkę z pandemią COVID-19. Jednak to nie koniec dobrych informacji.

Piotr Müller poinformował dodatkowo, że każde województwo jest gotowe do wybudowania nowych szpitali tymczasowych, jednak od rozpoczęcia budowy będzie zależała sytuacja, w jakiej znajduje się dane województwo:

– W każdym województwie jest ponadto gotowość do tworzenia szpitali tymczasowych. Rozpoczęcie ich budowy będzie uzależnione od sytuacji w danym województwie. – napisał na Twitterze Piotr Müller.

  1. Dariusz Gnatowski miał jedno, wielkie marzenie. Było związane z jego przepiękną córką
  2. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, „Boczek” z Kiepskich
  3. Nagła wiadomość w sprawie zmiany obostrzeń. ”Gazeta Wyborcza” ujawnia, co może nas czekać

Czy w każdym z województw w Polsce znajdują się szpitale zakaźne?

Tak, w każdym województwie w Polsce znajdują się szpitale zakaźne. Najwięcej, ponieważ aż po dziesięć znajduje się w województwach Mazowieckim oraz Małopolskim. W samej Warszawie obecnie dostępne są cztery szpitale zakaźne. Dodatkowo w na Mazowszu ludzie mogą otrzymać pomoc w Ostrołęce, Siedlcach, Kozienicach, Płocku i Ciechanowie.

Z kolei w Krakowie znajdują się trzy placówki, w których mogą być leczeni pacjenci chorzy na COVID-19. Pozostałe zostały umieszczone w Myślenicach, Olkuszu, Tarnowie, Wielogłowach, Miechowie, Dąbrowie Tarnowskiej i Proszowicach.

Zaraz za Mazowieckim i Wielkopolskim w liczbie szpitali zakaźnych górują województwa lubelskie i podlaskie. W obu dostępnych dla pacjentów chorych na koronawirusa jest po 8 szpitali. W Białymstoku i Lublinie znajdują się po dwa z nich.

Województwa łódzkie, świętokrzyskie, pomorskie oraz warmińsko-mazurskie mają dostępnych po pięć szpitali w każdym. Z kolei śląskie i podkarpackie po siedem.

Najmniej dostępnych szpitali mają mieszkańcy województw Lubuskiego (2), zachodniopomorskiego, opolskiego (3), kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego (4). W każdym z nich zapewniona jest odpowiednia opieka lekarska.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Rzecznik prasowy Rządu Piotr Muller poinformował o działaniach rządu. Jego zdaniem już w przyszłym tygodniu liczba łóżek w szpitalach zostanie zwiększona o co najmniej kilka tysięcy.

Rzecznik podkreślił, że wszystko będzie zależne od rozwoju sytuacji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Świetne wieści od PKO BP. Cieszyć mogą się również klienci innych banków
  2. Rząd przewiduje mandaty 1 listopada? Cmentarze otwarte, ale na Polaków będą czekały zasadzki w całym kraju
  3. Gratulacje, Magda Gessler została babcią. Znamy płeć maleństwa, cudowna nowina obiegła Polskę
  4. Z ostatniej chwili: niestety, nie żyje Jadwiga Sienkiewicz
  5. Zrobił test na koronawirusa. Dostał rachunek i nogi się pod nim ugięły, nie mógł uwierzyć
  6. Dziwne pytanie w „Milionerach” dotyczące substancji psychoaktywnej. Ubrański wybuchł śmiechem, uczestniczka nabrała wody w usta
  7. W 3 dni możesz oczyścić kości i stawy, różnicę odczujesz od razu. Wystarczy pić w odpowiednich ilościach wywar z liści laurowych

Źródło: gov.pl, twitter.com

Poprzedni artykułNagła wiadomość w sprawie zmiany obostrzeń. ”Gazeta Wyborcza” ujawnia, co może nas czekać
Następny artykułWszyscy znaliśmy go z roli Boczka ze ”Świata według Kiepskich”. Aktor nie żyje, ujawniono powód hospitalizacji
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl