Rzęsy z wszami to problem, przed którym alarmują kosmetyczki. Często klientki nawet nie mają pojęcia, że zostały zaatakowane przez pasożyty. Niestety, okazuje się, że często są same sobie winne, gdyż nie przestrzegają zasad pielęgnacji. Jak uchronić się przed atakiem pasożytów?

Kosmetyczki ostrzegają, że wszy wywołują coraz większe nieprzyjemności w ich pracy. Niewielkie owady zamieszkują rzęsy kobiet, szczególnie tych, które zdecydowały się na przedłużanie i zagęszczanie. Wstydliwy problem jest zagrożeniem także dla wszystkich, którzy mają kontakt z takimi osobami.

Rzęsy: wszy to coraz większy problem

Wszy najczęściej pojawiają się na sztucznych rzęsach kobiet, które nie dbają o higienę po wizycie u kosmetyczki. Chcąc jak dłużej zachować gęstość i długość w niektórych przypadkach… w ogóle nie myją oczu. To sprawia, że powstaje idealne środowisko dla pasożytów.

Na rzęsach pojawiają się wszy łonowe, które wolą grubsze włosy, są jasne i mniejsze od tych, które atakują głowę. Są mniej ruchliwe, dlatego całymi godzinami mogą nie ruszać się z miejsca. Dopiero w nocy, gdy oczy są zamknięte, składają jaja.

  1. Dramatyczne nagranie z ukrytej kamery. W ostatniej chwili chwyciła dziecko
  2. Trudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVP

Jak dbać o rzęsy?

Aby dbać o rzęsy, należy przede wszystkim pamiętać o higienie. Najlepiej używać kosmetyków o naturalnych składach, które nie będą ich osłabiały i jednocześnie nie podrażnią oczu. Do pielęgnacji rzęs specjalistki polecają na przykład olejki: herbaciany lub rycynowy. Pierwszy ma właściwości antybakteryjne, drugi natomiast sprawia, że naturalne włoski rosną szybciej i są bardziej odżywione.

W przypadku sztucznych rzęs kosmetyczki radzą unikać produktów na bazie tłuszczu, rownież jeśli chodzi o cienie do powiek, kremy czy mleczka do demakijażu. W przypadku swędzenia lub podrażnienia należy od razu udać się do lekarza!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rzesy
fot. facebook

Wszy na rzęsach to powszechny problem.

rzęsy
fot. facebook

Wszawica to coraz większy problem, z którym zmagają się klientki salonów kosmetycznych.

rzęsy
unsplash.com

Rzęsy, które nie są dokładnie przemywane, narażone są nie tylko na wszy, ale też na nużeńce.

ZOBACZ TEŻ:

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl