Rzęsy z wszami to problem, z którym coraz częściej spotykają się kosmetyczki. Zwykle klientki nawet nie mają pojęcia, że zostały zaatakowane przez pasożyty. Niestety, w wielu przypadkach same są temu winne, bo nie dbają o odpowiednią higienę. Jak temu zapobiec?

Kosmetyczki ostrzegają, że wszy wywołują coraz większe nieprzyjemności w ich pracy. Niewielkie owady zamieszkują rzęsy kobiet, szczególnie tych, które zdecydowały się na przedłużanie i zagęszczanie. Wstydliwy problem jest zagrożeniem także dla wszystkich, którzy mają kontakt z takimi osobami.

Rzęsy: wszy to coraz większy problem

Wszy najczęściej pojawiają się na sztucznych rzęsach kobiet, które nie dbają o higienę po wizycie u kosmetyczki. Chcąc jak dłużej zachować gęstość i długość w niektórych przypadkach… w ogóle nie myją oczu. To sprawia, że powstaje idealne środowisko dla pasożytów.

rzesy
fot. facebook

Na rzęsach pojawiają się wszy łonowe, które wolą grubsze włosy, są jasne i mniejsze od tych, które atakują głowę. Są mniej ruchliwe, dlatego całymi godzinami mogą nie ruszać się z miejsca. Dopiero w nocy, gdy oczy są zamknięte, składają jaja.

Jak dbać o rzęsy?

Aby dbać o rzęsy, należy przede wszystkim pamiętać o higienie. Najlepiej używać kosmetyków o naturalnych składach, które nie będą ich osłabiały i jednocześnie nie podrażnią oczu. Do pielęgnacji rzęs specjalistki polecają na przykład olejki: herbaciany lub rycynowy. Pierwszy ma właściwości antybakteryjne, drugi natomiast sprawia, że naturalne włoski rosną szybciej i są bardziej odżywione.

W przypadku sztucznych rzęs kosmetyczki radzą unikać produktów na bazie tłuszczu, rownież jeśli chodzi o cienie do powiek, kremy czy mleczka do demakijażu. W przypadku swędzenia lub podrażnienia należy od razu udać się do lekarza!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rzęsy
fot. facebook

Wszawica to coraz większy problem, z którym zmagają się klientki salonów kosmetycznych.

rzęsy
unsplash.com

Rzęsy, które nie są dokładnie przemywane, narażone są nie tylko na wszy, ale też na nużeńce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wrocławskie zoo ratuje gatunek, który niemal w Polsce wyginął. Niezwykle rzadkie zwierzęta trafiły do ogrodu
  2. Gwiazda TVP urodziła! Zdradziła bardzo oryginalne imię dziecka
  3. Filip Chajzer żartuje z zaburzeń psychicznych Internauci: ”Kiedy jesteście na dnie, Filip Chajzer puka od spodu”
  4. Zagrał Wesołego Romka w „Misiu”, zmagał się z nałogiem. Odszedł w okrutnych okolicznościach w 1997
  5. Prokuratura zabrała się za byłą żonę Wiśniewskiego. Oskarżono ją o wyjątkowo haniebny czyn, mogą ją zamknąć na 10 lat
Poprzedni artykułIdole nastolatek skazani za zbiorowy gwałt. Dwóch piosenkarzy pop wykorzystało nieprzytomne kobiety
Następny artykułRodzice stracili troje dzieci w wypadku samochodowym. Rok później stała się niewiarygodna rzecz
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.