Sami swoi to jedna z najbardziej kultowych polskich komedii, a aktorzy, którzy wystąpili w legendarnej produkcji, na zawsze zapadli w pamięć widzów. Niewielu jednak wie, co wydarzyło się w życiu gwiazdora, który wcielił się w postać Kazimierza Pawlaka. Po życiowej tragedii Wacław Kowalski usunął się z życia publicznego i słuch po nim zaginął.

Wacław Kowalski na zawsze zapisał się w pamięci widzów dzięki swojej kultowej roli w filmie Sami swoi. Niestety, życie aktora nie zawsze było kolorowe, a jedna tragedia sprawiła, że na dobre wycofał się nie tylko z show-biznesu.

Życiowa tragedia gwiazdy Sami swoi

Wacław Kowalski, który świecił swój triumf nie tylko na szklanym ekranie, ale również na deskach teatrów, po tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się w latach 80., już nigdy nie wystąpił przed widzami.

Artysta, który wcielił się w rolę Kazimierza Pawlaka w komedii Sami swoi, doświadczył tragedii, której nie wyobraża sobie żaden rodzic. Niestety, młodszy syn aktora zginął w wypadku, mając zaledwie 26 lat. Zrozpaczony ojciec nigdy nie podniósł się po tym dramatycznym zdarzeniu. Popadł w depresję i w 1982 roku zrezygnował w pracy. Niedługo później zmarł. 

 1. Ujawniono nowe, przerażające fakty nt. mamy małej Madzi. Włos się jeży
 2. Całe życie nazywali go grubasem. Po latach zrzucił ponad połowę swojej wagi, teraz zapiera dech w piersiach
 3. Jarosław Kaczyński złożył dziś kwiaty na Powązkach. Niewielu zna historię jego rodziny z czasów Powstania Warszawskiego

Dramat Wacława Kowalskiego

Niestety, utrata syna nie była jedyną bolesną strata w jego życiu. Wacław Kowalski doświadczył w swoim życiu wiele bólu. W latach swojej młodości stracił ojca i jedną z trzech sióstr. Następnie nadeszła wojna, która pokrzyżowała jego plany.

Kiedy wydawałoby się, że smutne chwile w życiu aktora w końcu ustały, a film Sami swoi staje się prawdziwym hitem, Wacław Kowalski musiał pożegnać swojego syna. Nigdy nie uporał się z tą stratą. Artysta zmarł 27 października 1990 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sami swoi
fot. kadr z filmu ”Sami swoi”

Wacław Kowalski, który wcielił się w postać Kazimierza Pawlaka w filmie Sami swoi, doświadczył ogromnej straty. Aktor przedwcześnie musiał pożegnać swojego młodszego syna, który zmarł w wypadku w wieku 26 lat.

sami swoi
fot. kadr z filmu „Sami swoi”

Komedia Sylwestra Chęcińskiego to prawdziwy klasyk polskiego kina. Widzowie nigdy nie zapomną wybitnej kreacji Wacława Kowalskiego.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Mąż był za ścianą, kontrowersyjne poczynania Kaliny Jędrusik nie mieściły się w głowie. Miała też nieposkromione zamiłowanie do gotowania
 2. „Bezgłowy” pies podbija serca internautów. Żyje i ma się dobrze, jest uroczy
 3. Najmniejszy pies świata mieszkał we Wrocławiu. Chihuahua mierzył tylko 6 centymetrów
 4. Dentysta aż zrobił zdjęcie. Wnętrze ust pacjentki budzi grozę, nie dla wrażliwych
 5. Poznajecie? Wszystkie trzy są dziś znane i uwielbiane przez Polaków
 6. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
 7. Aresztowany mąż Magdaleny Ogórek. Na oświadczenie dziennikarki nie trzeba było długo czekać
 8. Dzieci jednak nie wrócą do szkół we wrześniu? Niepokojące słowa prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułCałe życie nazywali go grubasem. Po latach zrzucił ponad połowę swojej wagi, teraz zapiera dech w piersiach
Następny artykułNie do wiary, jak na badanie ginekologiczne przychodzą niektóre pacjentki. Brak higieny to dopiero początek
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.