Samobójstwo w ostatnim czasie jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. Znaczny odsetek ludzi, którzy decydują się na takie posunięcie, przedtem zdaje się funkcjonować zupełnie normalnie. Jakiś czas temu w sieci pojawił się filmik z udziałem kobiety, która wyskoczyła z okna budynku swojej pracy. Widok jest wstrząsający.

Nie bez przyczyny mówi się, ze w Polsce panuje obecnie epidemia samobójstw. O kolejnych próbach odebrania sobie życia w mediach słyszymy niemal każdego dnia. W dalszym ciągu niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale to właśnie samobójstwa są drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród osób w wieku 15-29 lat. Okazuje się, że można im zapobiec.

Samobójstwo kobiety wstrząsnęło swiatem 

Samobójstwo jest jednym z najpoważniejszych powikłań depresji. Z przeprowadzonych badań jednoznacznie wynika, że większość osób próbujących popełnić samobójstwo nigdy nie korzystała z pomocy psychologa, ani nie leczyła się farmakologicznie. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale w Polsce liczba samobójstw nieustannie rośnie. W skali światowej przyjęło się, że dokładnie co 40 sekund, ktoś próbuje odebrać sobie życie.

Samobójstwo
Screen z filmiku YouTube

Samobójstwo spowodowane przemęczeniem lub wypaleniem zawodowym to coraz częstsza przyczyna śmierci.

-Rocznie niemal 800 tys. ludzi popełnia samobójstwo – to więcej niż umiera wskutek malarii, raka piersi, morderstw czy wojen- poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
Okazuje się, że ataki na własne życie stają się problemem globalnym. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak się dzieje? Stres, brak wiary w siebie, szybkie tempo życia, stale narastające obowiązki to tylko nieliczne z przykładów, które przyczyniają się do podjęcia takiej decyzji. Ludzie zupełnie oduczyli się odpoczynku. Ciągły pęd za sukcesem, pieniędzmi i sławą sprawia, że przestają radzić sobie z porażkami i niepowodzeniami. W pracy staramy się dawać z siebie 110%, doszczętnie tracąc przy tym ludzkie zachowania i odruchy. Na dłuższą metę staje się to nie do zniesienia.

Nagranie jest szokujace

Kiedy filmik ukazujący skok kobiety pojawił się w sieci, Internauci dosłownie nie mogli w to uwierzyć. Autorom zarzucali nawet fotomontaż.

Na nagraniu gołym okiem widać moment, kiedy kobieta pracującą w jednym z biur podchodzi do okna, otwiera je i bez chwili wahania wyskakuje z niego. Spekulować możemy, że powodem jej decyzji było przemęczenie, w wyniku czego doszło do spadku jej efektywności. Nie mogąc się z tym uporać, postanowiła targnąć się na swoje życie.

Nie ulega wątpliwości, że nagranie to zmusza odbiorcę do przemyśleń i głębszych refleksji. Jeśli jesteś gotowa, by to zobaczyć, zajrzyj do filmiku poniżej.

ZOBACZ SAMOBÓJCZY SKOK KOBIETY (2:11): 

ZOBACZ TEŻ:

  1. NIE ŻYJE już ponad 70 dzieci. Skrajnie niebezpieczny produkt szybko wycofywany ze sprzedaży
  2. 70-letni aktor zostanie ojcem. 33 lata młodsza partnerka jest w ciąży
  3. Znaki zodiaku, które mają najpiękniejsze ciała. Mężczyźni szaleją za tymi kobietami, a kobiety za takimi facetami
  4. Zakonnica znęca się nad dziećmi z domu dziecka. „To były okropne dźwięki. Mnie jako matce pękało serce”
  5. Agnieszka Woźniak-Starak na grobie swojego męża, rozdzierające sceny. Potrzebny był helikopter, serce się łamie
  6. Tysiące Polaków używają popularnego szamponu. Nikt nie wie, że producent ukrywa straszną prawdę
Poprzedni artykułMałpka kapucynka pojawiła się w TVP. Internauci nie kryli swojego oburzenia
Następny artykułMagda Gessler pokazała zdjęcie z młodości. W rudych włosach wyglądała jak petarda
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.