Samochód w obecnych czasach posiada niemalże każdy z nas. Mamy zatem bardzo ważne informacje dla większej części społeczeństwa. Od soboty posiadacze aut muszą się liczyć z ogromnymi zmianami, o których trzeba pamiętać. Niestety, obostrzenia dosięgnęły nawet kierowców. Zaostrzone restrykcje będą obowiązywać również na stacjach benzynowych, każdy bezwzględnie musi się do nich dostosować. Spora część Polaków z pewnością nie będzie zadowolona. 

Jeśli posiadasz samochód, koniecznie musisz zapoznać się z obecnymi wytycznymi. Nowe obostrzenia będą obowiązywać już od jutra, 10 października. Zaostrzone restrykcje będą obowiązywać również na stacjach benzynowych.

Posiadasz samochód? Zapoznaj się z nowymi obostrzeniami

W związku z kolejnymi rekordowymi liczbami przypadków zakażeń koronawirusem rząd postanowił objąć żółtą strefą całą Polskę. Z tą decyzją wiążą się kolejne dodatkowe obostrzenia dla wszystkich Polaków, m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

Jak informuje nas portal autokult.pl dr Marek Posobkiewicz w programie #Newsroom wyjaśniał, że stacja benzynowa również należy do miejsc publicznych. Wynika z tego, że podczas rutynowego tankowania samochodu, również musimy nosić maseczkę. Jak dalej donosi wspomniany wyżej portal, były Główny Inspektor Sanitarny MSWiA podkreśla jednak, że jeśli nie ma w pobliżu innych osób, wtedy nie stwarzamy szczególnego zagrożenia, nie zasłaniając ust i nosa.

  1. Trwa walka o życie. Ogień chłonie cały budynek, w środku jest prawdopodobnie 136 osób, dramat w Korei
  2. Ogromny smutek i poczucie niesprawiedliwości. Nie żyje 12-letnia dziewczynka, miała wszy przez 3 lata
  3. Nosiła tę samą maseczkę tygodniami. Niestety, doszło do prawdziwej tragedii

Maseczki nawet w prywatnych autach

Niedawno wspominaliśmy o tym, że należy nosić maseczkę ochronną również podczas jazdy prywatnym samochodem.

Ten nakaz został wprowadzony już na początku pandemii w marcu, jednak do dzisiaj został przez wielu zapomniany. Należy jednak o nim pamiętać, bo za nieprzestrzeganie przepisów z tym związanych, mogą nam grozić surowe kary.

Obowiązek zakrywania ust i nosa w samochodach prywatnych mają te osoby, które podróżują w jednym aucie z osobą, nienależącą do tego samego gospodarstwa domowego. Jeśli więc podróżujemy z przyjacielem nad morze i nie mieszkamy z nim na co dzień, musimy osłonić usta i nos. Wyjątek stanowią dzieci do lat 4.

Co myślicie o takich zasadach?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

samochód
Fot. pexels.com/ Gustavo Fring

Maseczki są obowiązkowe w prywatnych samochodach oraz na stacjach benzynowych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje uwielbiana dziennikarka, rodzina pogrążona w żałobie
  2. Jednak zmienili zdanie. Rząd ogłosił stan wyjątkowy. Wszyscy zamarli. Wiadomości ze świata
  3. Pilny komunikat Morawieckiego, chodzi o dodatkowe obostrzenia w szkołach. Rodzice będą załamani
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Nikt nie mógł przewidzieć jego śmierci, miał tylko 28 lat
  5. Śmierć przyszła niespodziewanie. Tragedia bohaterki „Sanatorium miłości”
  6. Niebywała, oszałamiająca metamorfoza, wygląda o dekadę młodziej. Najnowsze zdjęcia pokazują wszystko. Była pierwsza dama zdradziła tajniki swojej diety

Źródło: autokult.pl

 

Poprzedni artykułMinisterstwo Zdrowia bije na alarm. Pilna wiadomość dla wszystkich kobiet
Następny artykułMaleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl