Samochód co roku wymaga wymiany opon, w tym okresie z letnich na zimowe. Ale czy kierowcy zdają sobie sprawę, że pandemia koronawirusa wpłynęła także na ten aspekt ich życia? Pojawił się apel serwisów samochodowych. Wymiana opon w tym roku będzie inna niż zwykle. Wszyscy powinni zapoznać się z tym, co czeka w najbliższym czasie zautomatyzowanych Polaków.

Jak co roku kierowcy samochód w okresie, listopad – grudzień będą zmieniać opony na zimowe. Wygląda jednak na to, że sytuacja epidemiczna wpłynie także i na ten aspekt codzienności. Ważne, by wiedzieć, co może się wydarzyć.

Samochód a opony zimowe – co się zmieni?

W tym roku pandemia koronawirusa odmieniła naszą codzienność. Jak się okazuje, zawędrowała także do serwisów samochodowych. W dobie epidemii coraz więcej osób przesiada się za kółko, by unikać transportu publicznego, żeby się nie zakazić wirusem.

W związku z tym przybyło wielu kierowców, którzy w najbliższym miesiącu udadzą się do serwisów na zmianę opon. Warsztaty biją na alarm, w tym roku lepiej nie czekać na ostatnią chwilę, bo po prostu nie będzie dla nas miejsca. 

Kacper Dukaczewski, właściciel serwisu Auto-Dukat Pruszków w rozmowie z agencji Newseria Biznes przyznał:

– W tym roku spodziewamy się większego ruchu związanego z sezonową wymianą opon, ponieważ część ludzi nie korzysta z komunikacji publicznej i przesiadła się do prywatnych samochodów. Tym bardziej zachęcamy do wcześniejszego umówienia wizyty w warsztacie w celu wymiany opon, bo zwykle później, kiedy pojawią się pierwsze przymrozki czy pierwszy śnieg, jest duże natężenie klientów. 

  1. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji
  2. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  3. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Czy w ogóle warto wymieniać opony na zimowe?

Warto wymieniać opony na zimowe. Jak się okazuje wielu kierowców unika tego obowiązku, albo czekając do pierwszych przymrozków, albo całą zimę jeżdżąc na letnich. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że regularna wymiana opon to tak naprawdę oszczędność dla naszego portfela.

Po pierwsze nie musimy kupować tak często nowych opon. Jeżdżenie cały rok na tych samych powoduje ich ogromne zniszczenie. Dodatkowo, jeśli przytrafi nam się wypadek, ubezpieczyciel albo nie wypłaci nam odszkodowania, albo zrobi to w dużo mniejszej kwocie, za brak przystosowanego pojazdu.

Umawiaj się online

W dobie epidemii koronawirusa przede wszystkim powinniśmy unikać tłumów:

– W tym roku, żeby bezpiecznie wymienić opony na zimowe, zachęcamy do rezerwacji przez telefon bądź online. Dzięki temu unikniemy tłumów w biurze i poczekalniach. Można wygodnie przyjechać o wskazanej porze i następnie skorzystać z usługi serwisowej – zaznacza Kacper Dukaczewski, rozmówca Newsserii Biznes. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

samochód
fot. pixabay.com/Hannes Edinger

W tym roku kolejki do wymiany opon na zimowe mogą być naprawdę duże, warto pospieszyć się i dokonać wymiany szybciej niż zwykle.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  2. Całkiem zamykają granicę, radykalna decyzja, problemy z powrotem do domu. Nasz sąsiad ogłosił
  3. Jednak możemy spodziewać się lockdownu? ”Być może nie będzie wyjścia”, profesor Horban nie ma dobrych wiadomości
  4. Agnieszka: ”Już nie chcę mieć dzieci. Musiałabym na stałe wyjechać z Polski, żeby zmienić decyzję”
  5. Joanna Kurowska zdobyła się na bolesne wyznanie. ”To była dziewczynka. Miała na imię Kasia”
  6. Głęboko skrywane tajemnice o ojcu Jarosława Kaczyńskiego wyszły na jaw. Nikt się nie spodziewał
  7. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego

źródła: motoryzacja.interia.pl


 

 

Poprzedni artykułTragiczne wiadomość z samego rana. Rano doszło do eksplozji w Krakowie, są ofiary
Następny artykułNieoficjalne: Rząd ogłosi nakaz pracy zdalnej. Obostrzenie ma zostać ogłoszone dziś
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl