Sanepid jest w ostatnim czasie zapracowany tak samo mocno, jak służby zdrowia. Pomimo wprowadzenia środków ostrożności w supermarketach, odkryto, że jeden z pracowników popularnego dyskontu jest nosicielem COVID-19. Poszukiwane są osoby, które robiły tam zakupy.

Supermarkety wprowadzają dodatkowe środki ostrożności. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przed rozpoczęciem zakupów, a także zakładanie jednorazowych rękawiczek foliowych, mimo posiadania własnych. Takie nakazy nie zawsze dają swoje rezultaty. W jednym z popularnych dyskontów został zarażony pracownik. 

Pracownik supermarketu zarażony Koronawirusem

Sanepid poszukuje klientów sklepu Dino w Tomaszowie Mazowieckim. Osoby, które robiły zakupy w dniach 6.04-9.04.2020 w godz. od 6:30 do 14:30 muszą się zgłosić. Okazało się bowiem, że jeden z pracowników jest zarażony koronawirusem.

Sanepid prosi, aby osoby, które miały styczność z pracownikiem oraz przebywały na terenie sklepu, zgłosiły się pod 44 724 45 84, 44 724 45 85 oraz 502 237 659.

Zaleca się również napisanie maila pod adresem: tomaszow@pis.lodz.pl.

Sklep Dino w Tomaszowie Mazowieckim został natychmiastowo zamknięty, a pracownicy udali się na obowiązkową kwarantannę. 

  1. Rząd ogłosił, że jest już skuteczny lek na koronawirusa. Świetna wiadomość z Brazylii
  2. Zamówienie z domu opieki zaniepokoiło dostawcę, zawiadomił policję. Wtedy straszna prawda wyszła na jaw
  3. Agnieszka Woźniak-Starak samotnie spędza urodziny. Pierwszy raz od dawna wspomniała o Piotrze

Czy sanepid znajdzie zarażonych?

O działaniach sanepidu w dobie koronawirusa słyszymy wiele. Jedni mówią, że instytucja nie działa tak, jak powinna, inni zaś, że staje na wysokości zadania. Niektórym ludziom, opowiadającym niestworzone historie, ciężko jest uwierzyć na słowo. Wszystko się jednak może zdarzyć, gdy ludzie są ogarnięci paniką.

Ani służby zdrowia, ani sanepid nie były przygotowane na tak szybkie rozprzestrzenianie się choroby. Aby wszystko działało sprawnie trzeba być wobec obu instytucji uczciwym i ich nie okłamywać. Wiele przypadków zakażenia COVID-19 wynika z dezinformacji i kłamstwa. 

Pamiętaj, że jeżeli miałeś kontakt z osobą, która mogła być nosicielem koronawirusa, twoim obowiązkiem jest powiadomienie o tym wszystkich narażonych osób oraz sanepidu.

Przestrzegaj wszystkich zasad i zadbaj o bezpieczeństwo swoje oraz ludzi w Twoim otoczeniu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bakterie w mrożonkach
Fot.pixabay.com

W dyskoncie Dino w Tomaszowie Mazowieckim zarażony był pracownik.

sanepid
Fot. Materiały Prasowe Dino

Kto z Was robi zakupy w Dino?

sanepid
Fot. Materiały Prasowe Dino

Jeśli robiłeś zakupy w miejscu opisanym powyżej – zgłoś się niezwłocznie do sanepidu

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do kiedy obowiązuje nakaz noszenia maseczek? Minister Szumowski odpowiedział, smutne
  2. Ogromne zmiany w Polsce. Premier zdradził cały plan, wiadomo co z hotelami i wakacjami
  3. Nie dość, że nie założyła maseczki, to jeszcze kompletnie rozebrała się na zewnątrz. Zdjęcie Justyny Żyły wywołało burzę
  4. Była żona Macieja Kurzajewskiego zdobyła się na bolesne wyznanie. „Ja wiem, jak to jest, gdy nie ma dokąd uciec”
  5. Lekarze murem za wybitnym ekspertem. Padł ofiarą ataków TVP, bo się sprzeciwił

źródło: money.pl

Poprzedni artykułDo sieci trafiło oburzające nagranie. Monitoring uchwycił karygodne zachowanie mężczyzny w czasie pandemii
Następny artykułCiężarna pielęgniarka nie żyje, zabił ją koronawirus. Koledzy zrobili, co mogli, by uratować jej dziecko
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.