Sanepid w pewnym momencie wykonał telefon do jednej z uczestniczek pogrzebu. Okazuje się, że musieli natychmiastowo przerwać uroczystość. W jednym momencie rodzina zalała się łzami i rozegrały się naprawdę smutne sceny. Ta niecodzienna sytuacja rozegrała się na wschodzie kraju. Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu zdarzeń.

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas pogrzebu w jednej z miejscowości na wschodzie Polski. Podczas uroczystości do uczestniczki zadzwonił sanepid i nakazał ich przerwanie. Rodzina nie mogła zrozumieć zaistniałej sytuacji.

Koronawirus w Polsce. Sanepid przerwał pogrzeb

Do zdarzenia doszło w Bielsku Podlaskim. Jak poinformował portal polsatnews.pl podczas pogrzebu 80-letniego mężczyzny do synowej zmarłego zatelefonował sanepid i nakazał zakończenie uroczystości. Okazało się, że mężczyzna miał chorować na koronawirusa. Zmarły był wyznania prawosławnego, zatem zorganizowano panichidę, czyli pożegnanie domowe przed uroczystościami w kościele. Wobec tego w domu mężczyzny zebrało się wiele osób.

Jedna z uczestniczek uroczystości zrelacjonowała przebieg zdarzeń podczas rozmowy z portalem bielsk.eu:

– W pewnym momencie synowa zmarłego odebrała telefon. Stała obok, widziałam, jak w jej oczach pojawiają się łzy. Gdy skończyła rozmowę, wyszła przed dom i powiedziała wszystkim zebranym, żeby się rozeszli do domów – tłumaczy rozmówczyni.

Chwilę później synowa miała przekazać, że zmarły chorował na koronawirusa:

– Dzwonił sanepid, żeby zamknąć trumnę i wyprosić wszystkich. Okazało się bowiem, że u zmarłego wykazano koronawirusa – dodaje uczestniczka pogrzebu.

  1. Nie żyje aktor znany z ”Ojca Mateusza”, ”Lokatorów” , ”Krzyżaków” i wielu innych. Odszedł dziś rano
  2. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  3. Natychmiast zamykają przedszkola. Decyzja zapadła, w jednym z polskich miast nie było innej możliwości

Wyniki zmarłego na obecność koronawirusa w organizmie

Synowa zmarłego mężczyzny miała poinformować, że teść w pewnym momencie źle się poczuł i miał wysoką gorączkę połączoną z dusznościami. Kiedy jedna z członkiń rodziny zadzwoniła na pogotowie, pomoc miała zostać im odmówiona:

– Teść źle się poczuł. Miał temperaturę 39,4 i kłopoty z oddychaniem. Szwagierka zadzwoniła po pogotowie. Odmówili jej przyjazdu i nakazali zgłoszenie się do ambulatorium. Zadzwoniła tam – cytuje słowa synowej zmarłego portal polsatnews.pl.

Następnie dodała, że nikt nie chciał zbadać chorego:

Lekarka też odmówiła jego przyjęcia […]. Nikt nie chciał ani do niego przyjechać, ani przyjąć w szpitalu czy ambulatorium – dodaje synowa.

Niedługo później miała się odbyć wizyta domowa lekarza, który stwierdził, że 80-latek wymaga hospitalizacji. Początkowo umieszczono mężczyznę na oddziale zakaźnym, a potem na wewnętrznym. W godzinach wieczornych rodzina miała odebrać wiadomość, że mężczyzna zmarł.

Co więcej, rodzina miała usłyszeć, że mężczyzna nie chorował na koronawirusa:

– Usłyszeliśmy,  że nie ma koronawirusa i możemy bez obaw normalnie odebrać ciało – relacjonuje synowa zmarłego.

Mężczyzna miał mieć zlecony test na obecność koronawirusa w organizmie, jednak przed jego wynikami zmarł i miał zostać potraktowany jako osoba niezakażona.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

SANEPID
unsplash.com

Uroczystości nagle zostały przerwane, rodzina przeżyła szok.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Umówiła się z ciężarną, aby kupić psa. Rozegrał się dramat, teraz zostanie skazana na śmierć
  2. Papież Franciszek podpisał rezygnację. Nie było innego wyjścia. Polacy długo czekali na decyzję
  3. Maja ujawniła, co usłyszała od pielęgniarki tuż po porodzie. Nigdy nie przeżyła podobnego upokorzenia, aż chce się płakać
  4. ”Należy zamknąć cmentarze 1 i 2 listopada”. Ekspert nie ma złudzeń, nalega na podjęcie radykalnych kroków w przypadku większej ilości zarażeń
  5. ”Przetestowani będą wszyscy mieszkańcy kraju”. Sąsiedzkie państwo rozpoczyna akcję na wielką skalę
  6. „Rolnik szuka żony”: Małgosia urodziła córeczkę. Opublikowała pierwsze zdjęcie i zdradziła imię dziecka

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułTwoim zdaniem obostrzenia w Polsce powinny być złagodzone czy zaostrzone?
Następny artykułFani Kazika i Kultu zamarli. ”Mamy do przekazania tragiczną informację”, muzyk przeżywa dramat
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.