Sanepid przekazał bardzo ważne informacje z ostatniej chwili. Wydano nakaz natychmiastowego zamknięcia. Sytuacja jest bardzo poważna, a jej zlekceważenie może doprowadzić do tragicznych konsekwencji. Ludzie muszą uważać na rozprzestrzeniające się zagrożenie i stosować się do zaleceń oraz zastrzeżeń władz.

Sanepid poinformował, że na kąpielisku w Mikoszewie w województwie pomorskim przy Zatoce Gdańskiej wykryto obecność bakterii coli. Przeprowadzono na tym terenie badania w wyniku awaryjnego zrzutu ścieków do Wisły w Warszawie. 

Sanepid wystosował apel

Jak informuje portal polsatnews.pl w czwartek przeprowadzono badania w rejonie Ujścia Wisły. Pobrane próbki wody wykazały, że w wodzie wykryto obecność bakterii coli. Wojewódzka Sanitarna Stacja Epidemiologiczna wydała zakaz zażywania kąpieli na kąpielisku w Mikoszewie. Tamtejsze stężenie obecności bakterii zdecydowanie przekracza dopuszczalną normę:

-Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w związku z przedstawionymi wynikami badań apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Zatoki Gdańskiej w wyżej wskazanym kąpielisku – cytuje polsatnews.pl.

To nie jedyna przekazana informacja. Okazuje się, że na kąpielisku Gdańsk – Świbno, gdzie również zostały przeprowadzone badania, woda nadaje się do kąpieli. Wystosowana informacja brzmiała:

– Jej jakość w badanym zakresie tj. obecności bakterii Escherichia coli oraz Enterokoków, odpowiada wymaganiom sanitarnym.

  1. TVP przekazało zatrważającą wiadomość. Nic nie dało się zrobić, nie spodziewali się śmierci
  2. „Rolnik szuka żony”: Przełom w życiu jednej z par. Zbliża się dzień, który wszystko zmieni
  3. Ministerstwo zdrowia właśnie podało najgorszą możliwą wiadomość. Polacy zamarli

Awaria oczyszczalni Czajka spowodowała konieczność przeprowadzania badań

Przeprowadzane badania mają związek z awarią Warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka. Miała ona miejsce 29 sierpnia. W wyniku zdarzenia do Wisły przedostało się mnóstwo nieczystości, które w bardzo szybkim tempie zostały rozprzestrzenione. Obecnie w Warszawie przeprowadzana jest operacja budowy tymczasowego kolektora, którym mają być przesyłane nieczystości z lewego brzegu Wisły w Warszawie z powrotem do oczyszczalni.

Wojsko wybudowało na Wiśle most pontonowy. Ułożone zostały na nim dwie nitki bypassu, którym wedle zaleceń mają popłynąć ścieki do oczyszczalni. To już nie pierwszy przypadek awarii Czajki. Poprzednia miała miejsce rok temu, w której skutek nieczystości także przedostały się do najdłuższej rzeki w Polsce. 

Zalecamy szczególną ostrożność.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczna wiadomość, niewyobrażalna strata. Wszyscy wiele mu zawdzięczamy, niestety nie żyje
  2. Polsat alarmuje, zacznie się w czwartek. Wyglądają jak śmieci, pod żadnym pozorem nie dotykaj
  3. Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie ślubne sprzed 50 lat. Wszyscy Polacy znają osoby z fotografii, poznajecie ich?
  4. Edytę Górniak zaliczyła spektakularną wpadkę w TVP. Poniosło ją do granic możliwości, natychmiast zaczęła się tłumaczyć
  5. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  6. Alarm dla wszystkich. Są pozornie zdrowe, ich jedzenie powoli osłabia organizm

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułNieprawdopodobne, Gabriel z ”Królowych życia” przekazał radosną nowinę. Gratulacje
Następny artykułDziś odeszła legenda. Łzy, rozpacz i niedowierzanie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl