Sanepid wydał ważne ostrzeżenie. Jak donosi TVN, fala powodziowa, która dotknęła Podkarpacie z piątku na sobotę, niesie ze sobą wiele zanieczyszczeń. Najbardziej ucierpiał powiat rzeszowski, łańcucki, przeworski i przemyski. Żywność, która została zalana, nie jest zdatna do spożycia. Wielu Polaków jest zagrożonych, ponieważ woda może zawierać substancje toksyczne. 

Sanepid informuje, że choć zanieczyszczenia nie są widoczne gołym okiem, mogą zagrażać zdrowiu. Zalana żywność nie jest zdatna do spożycia. Najlepiej także pić tylko wodę butelkowaną lub tę, którą służby dostarczają w specjalnych wozach. 

Sanepid wydał ważne ostrzeżenie 

W nocy z dnia 26 czerwca na 27 czerwca województwo podkarpackie musiało stawić czoła wielkim ulewom, które przechodziły przez te rejony. Niestety, ale wystąpiły także miejscowe podtopienia. Sanepid informuje, że woda, która zalała mieszkańców, może zawierać substancje toksyczne. Inspekcja sanitarna podaje, że należy pamiętać o zachowaniu środków ostrożności. 

W brudnej wodzie aż roi się od chorobotwórczych drobnoustrojów, zanieczyszczeń biologicznych, chemicznych, mogą to być również substancje toksyczne, ale też wiele innych, których pochodzenia nie jesteśmy w stanie ustalić – podkreślił podkarpacki wojewódzki inspektor sanitarny dr Adam Sidor.

  1. 6-letnia dziewczynka skarżyła się na ból nosa. Po prześwietleniu lekarze zbledli, natychmiast przeprowadzili operację
  2. Każdy może dzisiaj zrobić sobie niezapomniany sobotni wieczór za monetę 5 zł. Biedronka ogłasza, wszyscy klienci są zachwyceni
  3. Na operacje plastyczne wydała prawie 2 miliony, przeszła aż 50 zabiegów. Było warto?

Burze nie ustępują

Ulewa nie oszczędzała mieszkańców Podkarpacia. Jak donosi TVN, woda zalała drogi, domy, budynki gospodarcze, szkoły czy strażnice OSP i studnie. Póki co nie zanotowano przypadków chorób zakaźnych czy zatruć, choć jak stwierdził sanepid, jest na to, jeszcze za wcześnie. Niestety nic nie zapowiada, by burze i nawałnice ustąpiły w najbliższym czasie. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na bieżąco ostrzega Polaków o niebezpiecznych warunkach pogodowych, które mogą zagrażać zdrowiu lub życiu. Jeszcze dziś informowaliśmy, że IMGW wydało żółte i pomarańczowe alerty. W Polsce pojawią się trąby powietrzne, uważajcie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

sanepid
Fot. pixabay.com/FREE-PHOTOS

Sanepid ostrzega mieszkańców Podkarpacia o toksynach w wodzie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ceny nad polskim morzem są żartem. Tak wysokie, że zwalają z nóg, a Polki i Polacy mają ochotę wyjechać za granicę bo jest taniej
  2. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
  3. Sklepy podnoszą ceny najpopularniejszych produktów? Niewyobrażalne, ile zapłacimy za masło
  4. Mama zamordowanej Joasi czekała na jeden moment 24 lata. Poruszające pożegnanie wywołuje morze łez
  5. Antek Królikowski znów do wzięcia. Aktor rozstał się z Katarzyną Dąbrowską, była partnerka opublikowała smutny wpis
  6. Porażające doniesienia o Antku Królikowskim. W sieci pojawiła się pożegnalna wiadomość

Źródło: tvn24.pl

 

Poprzedni artykułAgnieszka Pilaszewska czy Katarzyna Żak? Którą Alinę z ”Miodowych lat” woleliście oglądać?
Następny artykułZobaczył rachunek i zaniemówił. Kelnerka zapisała na nim ważną wiadomość, wykazała się ogromną odwagą
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.