Sanepid podpowiada co zrobić, by mieć pewność, że nie zarazisz się koronawirusem drogą pokarmową. Istnieje prosta metoda, która uspokoi nawet najbardziej spanikowanych. Zastosuj ten trik, by mieć pewność, że zakupione w sklepie pieczywo nie jest zakażone. 

Koronawirus wprowadził paniczny strach na całym świecie. Ludzie boją się wychodzić z domów. Codzienne czynności stały się czymś nadzwyczajnym. Nawet podczas robienia zakupów należy przestrzegać odpowiednich zasad wprowadzonych przez sanepid. Sklepy mogą wpuszczać jednorazowo tylko określoną liczbę osób, a konsumenci powinni pamiętać o stosowaniu jednorazowych rękawiczek i maseczek. 

Co radzi sanepid?

Narastająca na świecie panika spowodowana koronawirusem, sprawia, że można znaleźć w sieci natłok informacji na jego temat. Część z nich to fake newsy, które nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości. Należy przede wszystkim śledzić informacje udostępniane przez wiarygodne źródła takie jak Ministerstwo Zdrowa, WHO, czy Główny Inspektorat Sanitarny.

  1. Smutne informacje, nie żyje uwielbiany aktor. Zaraził się koronawirusem
  2. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  3. Ginekolog zdradza najczęstszy błąd swoich pacjentek. Rzadko która kobieta zwraca na niego uwagę

Sanepid: czy można zarazić się koronawirusem drogą pokarmową?

Główny Inspektorat Sanitarny donosi, że nie ma potwierdzonych naukowo doniesień, by można zarazić się koronawirusem drogą pokarmową. Mając jednak na uwadze bezpieczeństwo konsumentów, zdradza trik, który można stosować w przypadku zakupionego w sklepie pieczywa. 

Sanepid zdradził bardzo prosty trik, który zapewni bezpieczeństwo. Wszyscy, którzy mimo zapewnień GIS obawiają się COVID-19, powinni umieścić zakupione pieczywo w piekarniku rozgrzanym do 180-200 stopni na dwie minuty. Proces ten powinien zminimalizować ryzyko zarażenia do zera. 

Higiena to podstawa

Trik przedstawiony przez sanepid nie zwalnia nas oczywiście z obowiązku przestrzegania podstawowych zasad wprowadzonych w Polsce. Jeśli nie musimy, nie powinniśmy opuszczać domów. W momencie, gdy nadal musimy podróżować do pracy, czy zrobić zakupy spożywcze, zobligowani jesteśmy do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny. Każdorazowo przed wejściem do sklepu należy dezynfekować dłonie. Sklepy oprócz środków odkażających, udostępniają klientom jednorazowe rękawiczki. Pamiętajmy też o zachowaniu bezpiecznej odległości – 1,5 metra. Nie zapominajmy, że kwarantanna to czas nie okazja do spotkań towarzyskich, a czas, gdy trzeba poważnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. 

Nastały ciężkie czasy, gdy zdrowy rozsądek powinien dać górę nad emocjami. Nie dajmy się zwariować i dbajmy o swoje zdrowie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pieniądze
fot. pexels.com / Anna Shvets

Pamiętajmy, by zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas robienia zakupów. 

sanepid
fot. pixabay.com @Couleur

Dla pewności po zakupie można umieścić pieczywo w piekarniku na 5 minut.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mężczyzna przebywał samotnie na kwarantannie bez jedzenia i picia. Na szczęście pomogli mu policjanci
  2. Pierwszy kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczba
  3. Najrzadszy objaw koronawirusa. Oczy mogą zdradzić, czy jesteś zarażony
  4. Marta Manowska jest zaręczona. Uczestnicy ”Sanatorium miłości” nie są zdziwieni, znają jej wybranka
  5. Nagły wzrost zachorowań w Polsce, kolejne śmierci. Minister zdrowia: „To nie jest początek końca, to nawet nie jest koniec początku.”
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

 

źródło: se.pl

Poprzedni artykułPremier powiedział, co z wypłatami 500 plus. Wiemy, czy polskie rodziny mają się czym martwić
Następny artykułBiedronka wprowadza żele antybakteryjne. Znamy ich cenę, jest ogromnym zaskoczeniem