Sąsiedzi bardzo często mają ze sobą dosyć trudne stosunki. Mieszkając w bloku czy w kamienicy, nie mamy przecież wpływu na to, kto mieszka koło nas. Sytuacja tych ludzi była na tyle dramatyczna, że byli zmuszeni wywiesić ogłoszenie, w którym błagali swoich sąsiadów, by ci ich nie zabijali. A ten problem jest bardzo powszechny. 

Głośni młodzi lokatorzy, którzy mimo błagań nie przestają urządzać imprez w środku tygodnia, a może wbrew przeciwnie — pedantyczna rodzina, która za początek ciszy nocnej uważają godzinę osiemnastą? Każdy z nas może przywołać przypadek, kiedy sąsiedzi uparcie uprzykrzyli mu życie. Kiedy jednak zaczynają zagrażać naszemu życiu, to inna sprawa.

Sąsiedzi zagrażający życiu

Chociaż ten przypadek może wydawać się skrajny, sąsiedzi, którzy bezpośrednio zagrażają naszemu życiu, to wcale nie taka niespotykana sprawa. I wy możecie takich mieć i nawet nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo mogą zaszkodzić wam i waszym dzieciom. 

Jedna z rodzin mieszkająca w bloku na warszawskim Targówku wystosowała rozpaczliwy apel do swoich sąsiadów.

— Bardzo prosimy o niepalenie w łazience w pionie lokali 31, 34, 37, 40, 43. Niestety dym papierosowy dociera do naszej łazienki, a smród odczuwalny jest w całym mieszkaniu – tymi słowami zaczyna się kartka wywieszona na klatce schodowej.

– Jeśli Drogi Palaczu masz ochotę truć się, to Twój wybór, ale prosimy, nie truj innych. Zarówno czynne, jak i bierne PALENIE ZABIJA. Pomyśl, prosimy o dzieciach i dorosłych niepalących — napisali. 

Palenie to przemoc?

Tak to wygląda w tajskim prawie. Jak podaje portal bezprawnik.pl, w Tajlandii nawet nie sąsiedzi, ale członkowie naszej własnej rodziny mogą zostać oskarżeni o przemoc domową, jeśli palą papierosy w domu, szkodząc biernym palaczom. To niezwykły i niespotykany nigdzie indziej sposób na ochronienie członków rodziny, a szczególnie dzieci, przed ponoszeniem skutków szkodliwego nałogu rodzica. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sąsiedzi
facebook.com

Wywiesili rozpaczliwy apel.

jak rzucić palenie
Fot.pexels.com

Bierni palacze cierpią najbardziej. 

Pixabay

Jak rozwiązać taką sytuację?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  2. Nie żyje gwiazdor TVP. Był ulubieńcem widzów ”walczył za Polskę na wielu frontach”
  3. Studentka poprosiła ginekologa o jedną rzecz. Odpowiedział: „na kolanach do Częstochowy, grzesznico”
  4. Była partnerka Radosława Majdana jest w ciąży. Znana aktorka zostanie mamą już niebawem
  5. Wielka żałoba w rodzinie gwiazdy TVP i Polsatu. Po wygranej z ciężką chorobą przyszła pora na niespodziewany dramat

źródła: se.pl, bezprawnik.pl

Poprzedni artykułLekarz włożył wcześniaka w ciężkim stanie do plastikowej torby. Po chwili stało się niemożliwe
Następny artykułKto czyta książki, żyje podwójnie
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego