Sąsiedzi zaskoczyli młodą ratowniczkę medyczną, która akurat wybierała się na dyżur. Zanim wsiadła do auta i wyruszyła do pracy, przeżyła niemały szok. Jej reakcja mówi sama za siebie!

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i wszyscy inni pracownicy służb medycznych, od zawsze stali na straży naszego zdrowia. Ich rola zaczęła być jeszcze ważniejsza w ostatnich tygodniach, gdy na świecie pojawiła się pandemia koronawirusa. To oni każdego dnia narażają swoje zdrowie, a czasem nawet życie, byśmy mogli bezpiecznie powrócić do normalności. 

Sąsiedzi wdzięczni młodej asystentce medycznej

Brytyjczycy zaplanowali narodowy aplauz dla najbardziej zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Na osiedlowym forum internetowym miejscowości Basingstoke, Hampshire, sąsiedzi ogłosili chęć wzięcia udziału w akcji, która miała się rozpocząć o 20. Ali, matka 22-letniej sanitariuszki Tayli, która tego dnia zaczynała swój dyżur o 16, wspomniała o tym fakcie w sieci. Nie spodziewała się tego jak zareagują na to sąsiedzi.

Niczego nieświadoma Tayla wychodziła z domu, gdy w drodze do samochodu zobaczyła, że mieszkańcy ulicy wyszli na zewnątrz, by dać wyraz wsparcia i wdzięczności za pracę, jaką wykonuje. Wiedzieli, że o 20 będzie jeszcze w pracy, a nie zamierzali przepuścić okazji do podziękowania dziewczynie. Dostała owacje na stojąco. Oprócz braw, na dachu jej samochodu czekał drobny upominek – paczka cukierków oraz domowe ciasto. 

– Nie miałam pojęcia, że wyjdzie cała ulica. Sądziłam, że może pojawią się nasi najbliżsi sąsiedzi i Ci z domu naprzeciwko – relacjonuje zaskoczona Ali.

  1. 10 lat temu w „Milionerach” padła historyczna wygrana. Co dziś robi pierwszy zwycięzca miliona?
  2. Ważny apel pielęgniarki ws. koronawirusa. Nikt o tym nie mówi, szczególne niebezpieczeństwo dla kobiet
  3. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna

Łzy wzruszenia

Na nagraniu widać, jak dziewczyna schowała głowę między ręce i zalała się łzami. Nigdy nie przypuszczała, że jej praca zostanie aż tak doceniona. Oklaski słychać było nawet na sąsiedniej ulicy. Z każdego domu wyszedł choć jeden mieszkaniec, by okazać szacunek, jaki ma do wykonywanego przez dziewczynę zawodu. 

Video ukazujące aplauz, jaki otrzymała Tayla zebrało setki tysięcy wyświetleń na Facebooku, a udostępniło je blisko 50 tysięcy osób. To był niesamowity gest, który pokazuje, że nawet w obliczu zagrożenia ludzie potrafią się zjednoczyć.

– To było niezwykle emocjonalne. Ledwo mogłam mówić. To była po prostu przytłaczająca duma – mówi matka dziewczyny. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sąsiedzi
fot. facebook.com @Ali Porter

Cała rodzina wspiera Talylę w jej pracy.

sąsiedzi
fot. facebook.com @Ali Porter

Asystentka medyczna nie spodziewała się owacji.

sąsiedzi
fot. facebook.com @Ali Porter

Ciężko było powstrzymać łzy wzruszenia.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pielęgniarka walcząca z koronawirusem straciła dom. Była na dyżurze, kiedy wybuchł pożar
  2. Bary i kawiarnie działają, dzieci chodzą do szkoły. Podejście europejskiego kraju do pandemii może dziwić
  3. Ministerstwo Zdrowia podało smutną informację. Zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem

ŹRÓDŁO: dailymail.co.uk

 

Poprzedni artykułZostań w domu z Bunny the Star i wspieraj polską markę. Kobieca, wygodna kolekcja
Następny artykułNie żyje Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor miał 86 lat