Sean Connery, brytyjski i szkocki aktor, reżyser, producent filmowy i scenarzysta, zmarł w wieku 90 lat. Tragiczne informacje o śmierci siedmiokrotnego odtwórcy roli Jamesa Bonda, jako pierwsze, przekazało BBC. Fani artysty na całym świecie pogrążyli się w niewyobrażalnym smutku.

Jeden z najwybitniejszych aktorów na świecie, zdobywca licznych nagród, w tym Oscara, dwóch nagród Bafta i trzech Złotych Globów, zmarł. Jak poinformowało BBC, druzgocące wieści przekazała rodzina. Nie żyje Sean Connery. Zmagał się z ciężką chorobą.

Nie żyje Sean Connery

Do opinii publicznej podano nieprawdopodobnie smutną informację. Niestety, 31 października 2020 roku, w wieku 90 lat zmarł światowej klasy i sławy aktor, Sean Connery.

Sean Connery przez dekady uwodził widzów na ekranie. Gwiazdor łącznie wystąpił w 75 produkcjach, w tym w 71 filmach i 4 serialach. Współpracował z najwybitniejszymi osobami z branży, a za swoje popisowe role otrzymał 9 nagród i 8 nominacji.

Po raz ostatni na wielkim ekranie wystąpił 17 lat temu, w 2003 roku, wcielając się w postać Allana Quatermaina w filmie Liga niezwykłych dżentelmenów. Widzowie doskonale pamiętają go z filmów o przygodach agenta 007, Jamesa Bonda. Jego wyjątkowe kreacje aktorskie mogliśmy podziwiać w Imieniu róży, Morderstwie w Orient Expressie, Odległym lądzie czy Człowieku, który chciał być królem.

Sean Connery: choroba

Sean Connery zmagał się z ciężką chorobą. Uwielbiany, brytyjski aktor cierpiał na Alzheimera.

Sean Connery karierę aktorską rozpoczął w latach 50, ale to rok 1961, kiedy to wcielił się w rolę agenta 007, okazał się dla niego przełomowy. Za drugoplanową rolę w filmie Nietykalni z 1988 roku otrzymał Oskara. Natomiast za osiągnięcia filmowe królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki.

Wieść o śmierci wybitnego aktora to ogromny cios dla całego świata kinematografii. Niestety, 31 października 2020 roku na zawsze zostanie zapamiętany jako dzień, w którym musieliśmy pożegnać niezwykłego mężczyznę, który swoimi scenicznymi kreacjami dostarczał nam ogromnych emocji i tyle samo wzruszeń, co uśmiechu. Fani artysty łączą się w rozpaczy z bliskimi i rodziną zmarłego, składając kondolencje. Współpraca z takim aktorem, jakim był Sean Connery, dla wszystkich była ogromnym zaszczytem.

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.