Znany z nieemitowanego już serialu W11 aktor Sebastian Wątroba udzielił wywiadu dla TVP Info, w którym zdradził, dlaczego wspomniany serial, oraz produkcja Detektywi zniknęły z anten TVN. Aktorzy zaczęli domagać się tantiem za udział w serialach, na co podobvno nie chcieli się zgodzić włodarze stacji oraz ZASP – Prawdziwy powód, dlaczego seriale zniknęły z anteny – powiedział aktor w wywiadzie dla TVP.

Serial W11 był jedną z najbardziej lubianych produkcji fabularnych wszystkich Polaków. Koniec jego emisji nie był znany aż do dziś. Sebastian Wątroba twierdzi, że było to spowodowane konfliktem z władzami telewizji w sprawie tantiem.

Sebastian Wątroba o zakończeniu produkcji W11

Serial W11 zakończył swoją emisję 11 czerwca 2014 roku. Dwa lata wcześniej TVN poinformowało o zakończeniu równie popularnego serialu Detektywi. W obu produkcjach mogliśmy oglądać aktora Sebastiana Wątrobę, który od momentu zniknięcia z ekranów przeszedł niesamowitą metamorfozę.

Kilka dni temu aktor udzielił obszernego wywiadu dla tvp.info, w którym zdradził kilka faktów na temat zakończenia emisji seriali. Okazuje się, że aktorzy mieli nie dostawać dodatkowego wynagrodzenia za ich nadawanie w postaci tantiem. 

– Pracowaliśmy dla TVN przez prawie 10 lat robiąc seriale: „W-11” i „Detektywi”. Wszystko było pięknie, dopóki nie upomnieliśmy się o tantiemy. Cześć osób biorących udział w produkcji – reżyser, producent, dźwiękowiec, operator otrzymywali tantiemy za emisję serialu przez TVN. Jedynymi osobami, które nie otrzymywały tantiem, byli aktorzy – tłumaczył dla TVP Info Sebastian Wątroba.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Aktor stwierdził, że Związek Artystów Stowarzyszenia Polskiego uznał, iż za wspomniane seriale fabularne nie ma podstaw do wypłacania aktorom dodatkowego wynagrodzenia. Tantiemy zostały wyliczone na podstawie wybranych przez ZASP odcinków.

Sebastian Wątroba o W11 i TVN

W dalszej części rozmowy aktor przekazał, że sprawa trafiła na drogę prawną. Wszyscy aktorzy razem ze swoimi prawnikami wystąpili o przyznanie należnych im tantiem oraz ich wypłatę.

– Odbiliśmy się od ZASP i TVN. Postawiono nam ultimatum: albo przestaniemy domagać się tantiem, albo pożegnamy się z serialem; tak też się stało. To był prawdziwy powód, dlaczego seriale zniknęły z anteny. Nie mieliśmy innego wyjścia. Taką decyzję przedstawił nam dyrektor finansowy z TVN – opowiadał Sebastian Wątroba.

Przypomnijmy, że pozostałymi aktorami występującymi w W11 byli m.in. Anna Potaczek, Rafał Kopacz, czy Joanna Czechowska. Wątroba stwierdził, że TVN, jest jedyną telewizją, która nie wypłaca tantiem i nie dotyczy to jedynie omawianych seriali.

– Według naszej wiedzy TVN jest jedyną telewizją, która nie wypłaca tantiem. TVN nie płaci za żadne tego typu seriale, mimo obowiązku, ludzie nie otrzymują tantiem. Sprawa dotyczy wielu seriali TVN np. „W11”, „Detektywi”, „19+”, „Szkoła”, „Szpital” itp. Ta sprawa toczy się od siedmiu lat. Mieli szanse przez siedem lat się z nami dogadać, czas pokazać ten nieuczciwy proceder – zakończył Sebastian Wątroba.

Co sądzicie o tej sytuacji?

Zobacz zdjęcia:

Sebastian Wątroba
fot. ARTUR BARBAROWSKI/East News

Sebastian Wątroba udzielił wywiadu dla TVP, w którym stwierdził, że serial W11, oraz Detektywi zakończyły swoje emisje ze względu na to, że aktorzy upominali się o tantiemy. 

Sebastian Wątroba
fot. instagram.com/seba.watroba

Ostatecznie nie zostały im one przyznane.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: tvp.info

Poprzedni artykułNie żyje 30-letni bohater uwielbianego programu. Jego ojciec poinformował o śmierci
Następny artykułSposoby na ograniczenie marnowania żywności
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl