Nie ma jednego właściwego sposobu na uporządkowanie swojej garderoby. Dla niektórych oznacza to grupowanie artykułów według rodzaju ubioru (długie rękawy /krótkie, spódnice/spodnie), podczas gdy inni dzielą swoją garderobę na sekcje sezonowe. Warto także ułożyć swoją szafę pod kątem barw swoich ubrań. Segregacja szafy pod kątem koloru – jak zacząć?

Segregacja szafy pod kątem koloru – jak zacząć?

Użyj beżowych wieszaków do spodni, niebieskich do topów i różowych do sukienek lub beżu do odzieży do pracy, niebieskiego do odzieży sportowej i różowego do sukienek koktajlowych. Dla fanów przezroczystych wieszaków – możecie zawiązać kolorową wstążkę wokół haczyka wieszaka lub umieść kolorową etykietę w widocznym miejscu wieszaka.

Jeśli nie masz określonego systemu porządkowania ubrań, ułożenie ich tak, aby naśladowały kolory tęczy, to świetny początek. Sortuj odzież od lewej do prawej, zaczynając od podstaw: białe, kremowe, żółte, pomarańczowe, czerwone, fioletowe, niebieskie, zielone, wzorzyste, brązowe, szare, a potem czarne. Rezultatem będzie szafa, która wygląda jak tęcza.

Możesz także powiesić ubrania w najciemniejszych kolorach po lewej i najjaśniejszych po prawej – ten sposób także sprawdza się perfekcyjnie.

Jeśli jesteś typem osoby, która lubi kategoryzować swoją garderobę według typu (krótkie rękawy, długie rękawy, spódnice, spodnie) lub stylu ubioru (formalne lub nieformalne), sugerujemy dopasowanie kolorów w każdej kategorii. 

Segregacja szafy pod kątem koloru – jak zacząć?

Nie musisz używać określonego systemu kodowania kolorami, sam decydujesz, który system będzie dla Ciebie najlepszy.

Pamiętaj, że jeżeli jeden z kolorów jest Twoim ulubionym i często go nosisz powinien być on łatwo dostępny. 

Jeśli zmieniasz ubrania wiszące w Twojej szafie według sezonu, zalecamy używanie kolorowych pojemników do ich oddzielania. Na przykład biały kosz może być używany na zimę i służyć do przechowywania rękawic zimowych i grubych wełnianych skarpet, podczas gdy niebieski pojemnik może pomieścić przedmioty na lato.

Poprzedni artykułWiemy, kiedy odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Nie każdy będzie mógł na niego przyjść
Następny artykułKrzysztof Krawczyk w końcu przerwał milczenie. Muzyk opublikował wpis chwytający za serce
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.