Sejm w nocy z 30 kwietnia na 1 maja uchwalił nowelizację pakietu antykryzysowego. Projekt tarczy 3.0. trafi do Senatu. Przewidziane są m.in. zmiany w składkach oraz nowy podatek do zapłaty. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Pandemia SARS-CoV-2 wymusza kolejne zmiany. W nocy z czwartku na piątek obrady zaowocowały uchwaleniem projektu tarczy 3.0 dotyczącej działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Przedstawiamy część założeń dot. nowego podatku i zmiany w składkach.

Sejm – nowości w pakiecie antykryzysowym

Na podstawie informacji z tvn24.pl, dowiadujemy się, że nowelizacja uchwalona przez Sejm zakłada m.in. zwolnienie ze składek osób, które miały przychód wyższy niż 300% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego brutto w 2020 r. przy jednoczesnym dochodzie w lutym 2020 r. nie większym niż 7000 zł.

Ze składek za kwiecień i maj 2020 mają być zwolnieni również przedsiębiorcy, którzy korzystają z ulgi na start. Nowym podatkiem mają być z kolei objęci nadawcy VOD, którzy będą musieli zapłacić 1,5% przychodów na Polski Instytut Sztuki Filmowej.

  1. Córki Katarzyny Figury to już prawie dorosłe kobiety. Nastolatki powalają urodą po mamie na kolana
  2. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  3. Agnieszka: „Nie mogę przestać myśleć o moim szefie. Jest 17 lat starszy, on też wysyła mi sygnały”

Projekt tarczy 3.0.

W nowym projekcie wzięto pod uwagę także wsparcie dla przewoźników autobusowych. Obecnie dopłata do kwoty deficytu 1 wozokilometra zostanie zwiększona do 3 zł. Przewidziana jest także zmiana przy waloryzacji emerytury osób ubiegających się o nią w czerwcu 2020 r.

Ponadto nowelizacja zakłada także zmiany w pracy cudzoziemców. Mają oni mieć teraz możliwość pracy zdalnej, a pracodawca, w odpowiedniej sytuacji, będzie mógł skrócić im czas pracy bądź obniżyć wynagrodzenie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sejm
fot. screen z youtube.com/TVP Info

Sejm uchwalił nowelizację pakietu antykryzysowego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rozpędzony samochód roztrzaskał przystanek. Wszystko wyleciało w powietrze
  2. Wielkie zmiany w przemieszczaniu się już 3 maja. Tysiące Polaków ma ogromny powód do radości
  3. Joanna Koroniewska we łzach w DDTVN. Na jaw wyszła smutna przeszłość
  4. Tragiczna śmierć polskiej Miss sprzed lat. Jej morderca wyszedł na wolność i stało się najgorsze
  5. 5. dzień poszukiwań 3,5-letniego Kacperka. Znamy najprawdopodobniejszy scenariusz tragedii
  6. Nagły zwrot akcji podczas konwencji Bosaka. Jeden z polityków nie wytrzymał i wtargnął, sytuacja jakiej jeszcze nie było

źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułŻona Borysa Szyca pokazała urocze zdjęcie ich synka. Jednak to nie on skradł całą uwagę fanów
Następny artykułWielu Polaków dostanie takiego samego SMSa. Kto z nas może go zignorować? Mogą wprowadzać w błąd
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.