Sen pełni bardzo ważną funkcję w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Nasze ciało potrzebuje go tak samo, jak jedzenia picia, a nawet oddychania. Okazuje się, że pozycja, w której śpimy, mówi o nas więcej, niż mogłoby się wydawać. 

Okazuje się, że pozycja, w której śpimy, jest odzwierciedleniem naszych cech charakteru. Jeśli do tej pory przekonana byłaś, że poszczególne cechy twojej osobowości poznasz tylko dzięki astrologii, byłaś w ogromnym błędzie. Koniecznie dowiedz się, co mówi o tobie twoja pozycja w trakcie snu. Niektóre cechy mogą być dla ciebie zaskoczeniem.

Sen: pozycja w trakcie snu zdradza twoje cechy charakteru

1. Pozycja embrionalna

W ten sposób śpi ponad dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn. Osoba w tej pozycji leży na boku z rękoma ułożonymi przy twarzy oraz podkulonymi nogami.

Cechy charakteru: Osoby śpiące w tej sposób pomimo twardej skorupy, w rzeczywistości są czułymi i delikatnymi jednostkami. Przy pierwszym spotkaniu sprawiają wrażenie nieśmiałych i wycofanych.

2. Żołnierz

Osoby zasypiające w tej pozycji leżą na plecach, a ich dłonie spoczywają po obu stronach tułowia. 

Cechy charakteru: Osoby te są ciche, powściągliwe i nieśmiałe. Do większości spraw podchodzą z ogromną rezerwą i dystansem. Od siebie i innych wymagają naprawdę wiele.

3. Kłoda

W tej pozycji śpimy na boku, a ręce ułożone są wzdłuż tułowia. Nogi pozostają proste. Jeśli chodzi o popularność, to druga najczęściej wybierana pozycja.

Cechy charakteru: Osoby śpiące w ten sposób są towarzyskie, otwarte i z ogromną łatwością nawiązują nowe znajomości. W ekspresowym tempie ufają ludziom, przez co niekiedy mogą być postrzegane jako naiwne.

4. Wygodniś

Jednostki śpiące w tej pozycji leżą na brzuchu. Ręce owinięte są wokół poduszki, a głowa odwrócona jest na bok. Ci, którzy najchętniej korzystają z tej pozycji twierdzą, że sen przychodzi szybciej i jest głębszy. 

Cechy charakteru: Osoby takie są towarzystwie i pełne życia. Jednak mimo to nie do końca radzą sobie z krytyką i negatywnymi opiniami skierowanymi w ich stronę.

Sen
unsplash.com @dannyg

Sen jest kluczowy w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. 

Która pozycja do spania jest najzdrowsza? 

Według badaczy najbezpieczniejsza i najzdrowsza pozycja to taka, w której śpimy na plecach. A jakie jeszcze pozycje wyróżnił Chris Idzikowski?

5. Rozgwiazda

Osoby śpiące w pozycji rozgwiazdy rozkładają się wygodnie na całym łóżku. Innym często spotykanym określeniem jest rozłożony orzeł.

Cechy charakteru: Osoby, które śpią w ten sposób, są prawdziwymi przyjaciółmi. Potrafią słuchać i chętnie służą pomocą.

6. Astronom

Osoba śpiąca w takiej pozycji leży na plecach z rękoma zawiniętymi wokół głowy. 

Cechy charakteru: Przyjaźń stawiają zawsze na pierwszy miejscu. Kiedy bliska im osoba jest w potrzebie, nigdy nie pozostawią jej samotnej. 

7. Przytulacz

Lub inaczej… poduszkowcy. Uwielbiają tulić się do łóżka lub poduszki. 

Cechy charakteru: Do każdej znajomości podchodzą z ogromnym zaangażowaniem. Niezależnie czy chodzi o zwykłych znajomych, czy też przyjaciół. 

8. Myśliciel

Pozycja na pierwszy rzut oka przypomina ułożenie embrionalne. W tym przypadku jednak ręce spoczywają luźno przy brodzie. 

Cechy charakteru: Jesteś osobą, która do życia podchodzi bardzo emocjonalnie. To właśnie dlatego czasami zdarza ci się popadać w skrajności. 

9. Chwytak

Osoba taki śpi na boku z wyprostowanymi nogami i rękoma wyciągniętymi przed siebie. Tym samym zajmuje znaczną część łóżka.

Cechy charakteru: Osoby takie są otwarte i towarzystwie. Zdarza im się jednak być cynicznym i podejrzliwym. Decyzje zawsze podejmują powoli. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Sen
unspalsh.com @all_who_wander

Pozycja w której śpimy zdradza nasze cechy charakteru.

Sen
unsplash.com @yrss

Sen nie powinien być przez nas bagatelizowany. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie kupisz już tak łatwo futra. Nowe przepisy już wkrótce
  2. Małgorzata Rozenek-Majdan w stylowym sweterku. Kosztuje tyle, co mały samochód
  3. Niektóre osoby są szczególnie narażone na smog. Naukowcy alarmują, dowiedź się, czy jesteś w grupie ryzyka
  4. Chłopak pociągnął koleżankę za stanik i rozpiął go. Jej reakcja wbiła w osłupienie nauczycieli
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem
Poprzedni artykułJej ukochany zginął w wypadku. Dzień później dostała od niego tajemniczą paczkę
Następny artykułEdyta Górniak wyznała, że jest dumna z bycia Polką. Fanka odpowiedziała jej kąśliwie
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.