Sen to czas, kiedy nie tylko nasz organizm się regeneruje. Dajemy wtedy też pewne sygnały, które wiele mówią o naszym życiu miłosnym. Pozycje, w których śpimy, zdradzają, jak nam się układa i czy na pewno dobrze czujemy się w towarzystwie drugiej osoby!

Na sen poświęcamy mniej więcej jedną trzecią naszej doby, dlatego warto zastanowić się nad tym, w jakiej pozycji spędzamy ten czas. Ma to jeszcze większe znaczenie, kiedy w łóżku nie znajdujemy się sami. Pozycje, w których śpimy to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat relacji!

Co mówi o mnie pozycja, w której śpię?

Pozycja, w której śpisz, mówi o tobie dużo więcej, niż ci się wydaje. Wszystkie pary powinny zdawać sobie sprawę z tego, że na tej podstawie można bardzo dokładnie określić, jakie relacje panują w związku.

Na podstawie ułożenia ciał można stwierdzić nawet, że parze nie układa się najlepiej, a rozstanie jest tylko kwestią czasu. Są też pozycje, które świadczą o głębokim, szczerym uczuciu i wielkim zaufaniu.

Sen: najlepsze pozycje

1. Pod dachem

Partner leży na plecach, a kobieta kładzie głowę na torsie lub ramieniu swojego ukochanego. Ta pozycja to dowód na to, że mężczyzna jest opiekuńczy, a partnerka czuje się bezpiecznie w jego ramionach. Według niektórych jest to także wyraz męskiej dominacji.

2. Rozmawiające poduszki

Kiedy partnerzy leżą twarzami do siebie, przed snem mają stały kontakt wzrokowy. Zwykle tak zasypiają osoby, które lubią długie rozmowy i chcą dzielić się ze sobą wszystkimi przemyśleniami. To dowód na to, że komunikacja w związku jest na najwyższym poziomie.

3. Węzeł miłosny

Para leżąca twarzami do siebie i mocno przytulona to wyraz wielkiej miłości i poczucia bezpieczeństwa. W fazie głębokiego snu węzeł zwykle się rozluźnia, ale nie świadczy to o niczym złym. 

4. Łyżeczka

Od dawna wiadomo, że klasyczna łyżeczka to pozycja romantyczna i wygodna dla osób, które lubią spać na boku. Świadczy o zaufaniu, dopasowaniu i zwykle oznacza, że związek będzie trwał jeszcze długo.

Jakie pozycje są groźne dla związku? Groźne dla związku są wszelkie pozycje, w których partnerzy są od siebie jak najdalej. Jeśli para zasypia na dwóch krańcach łóżka i nie ma ze sobą kontaktu cielesnego, może być to dowód na istnienie głębszych, często nawet ukrytych problemów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sen
fot. bruce mars, unsplash.com

Tylko single mogą pozwolić sobie na najbardziej wymyślne pozycje i zajęcie całego łóżka!

sen
fot. Becca Tapert, unsplash.com

Pary, które śpią bardzo blisko siebie, ufają sobie i potrzebują swojego ciepła.

sen
fot. Toa Heftiba, unsplash.com

Zmiany pozycji w nocy są czymś naturalnym, ale jeśli zasypiacie odwróceni i w dodatku bez słowa – pomyślcie o tym, co naprawdę was łączy.

ZOBACZ TEŻ:

Poprzedni artykuł„Tak powinna wyglądać każda Polka”. Mężczyźni uważają, że 26-letnia Magda to ideał
Następny artykułBezdomny kotek pilnował ciała swojej zmarłej mamy. Nie mógł przestać płakać
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.