Senat właśnie podjął bardzo ważną decyzję. Dotyczy ona podwyżki płac dla polityków i wynagrodzenie dla Pierwszej Damy. Niedawno ta ustawa została przegłosowana przez Sejm. Nie obyło się bez oburzenia Polaków. Czyżby miało się coś zmienić?

Senat już postanowił, decyzja zapadła w poniedziałek 17 sierpnia. Czy Polacy będą mieli powody do zadowolenia, czy wręcz przeciwnie?

Senat zagłosował przeciwko

Senat w poniedziałkowym głosowaniu zadecydował, o odrzuceniu ustawy dotyczącej podwyższenia płac dla polityków. Za głosowało 48 posłów, 45 było przeciwko.

Jak donosi portal interia.pl, zanim ustawa trafiła do Senatu, w Sejmie odbyły się wszystkie trzy czytania. Projekt został ekspresowo przegłosowany i trafił wyżej. Te zmiany w prawie wcześniej negatywnie zaopiniowała Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich.

  1. Który mężczyzna jest szefem? 80% osób nie radzi sobie z wyjątkowo podstępnym testem
  2. Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVP

Kontrowersyjna ustawa oburzyła Polaków

Po otrzymaniu wyników piątkowego głosowania w Sejmie w całym kraju zawrzało. Za głosowało 386 posłów, przeciw było 33, a 15 wstrzymało się od głosu. Polacy nie kryli swojego niezadowolenia z tego, że w dobie dużego kryzysu gospodarczego politycy postanowili podnieść sobie pensje.

Najwięcej emocji spowodowało wprowadzenie nowego wynagrodzenie dla Pierwszej Damy. Według projektu ustawy Agata Duda za swoje stanowisko miałaby otrzymywać 18 tys. złotych pensji. Dla wielu Polaków to nie do pomyślenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

senat
Fot. Piotr Molecki / East News

Sejm ekspresowo przyjął projekt ustawy dotyczący podwyższenia wynagrodzeń dla polityków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ministerstwo Kultury przekazało pilną wiadomość o śmierci. Nie żyje wielka Polka
  2. Uwaga: 1 września nie wszyscy uczniowie wrócą do szkół. MEN zabrało głos w sprawie
  3. Jak polskie gwiazdy wyglądają bez makijażu? Zdjęcia mogą was mocno zadziwić
  4. Przełom w życiu Rafała i Gabriela. Ostateczne słowa w sprawie związku królów życia
  5. Stało się, niestety. Otworzyła drzwiczki włączonego piekarnika i zamarła, zaczęła przecierać oczy ze zdumienia

Źródło: interia.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułDo mediów trafiły najgorsze informacje. Niestety nie żyje wspaniały Polak, zmarł nagle w trakcie podróży autem
Następny artykułNatasza Urbańska bez stanika. Zdjęcie trafiło do sieci, prawda wyszła na jaw
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl