Seniorzy zostali szczególnie uwzględnieni w walce z epidemią koronawirusa. Trwa konferencja prasowa, podczas której Mateusz Morawiecki ogłosił ważną dla wszystkich seniorów informację. Z powodu złej sytuacji epidemicznej w Polsce powracają godziny zakupów dla seniorów. Będą to, podobnie jak w marcu godziny 10.00-12.00, podczas których seniorzy zrobią zakupy w sklepach, aptekach i drogeriach.

Mateusz Morawiecki znaczną część konferencji poświęcił ochronie najstarszych przed zachorowaniem na COVID-19. Sytuacja naprawdę jest poważna i wymaga odpowiednich działań, wśród nich powrót specjalnych godzin dla seniorów, podczas których tylko oni będą mogli być obsługiwani.

Od kiedy zostają wprowadzone godziny dla seniorów?

Premier poifnormował od kiedy starsi będą mieli godziny zakupów:

-Sklepy będą dostępne tylko dla seniorów od godziny 10 do 12. Godziny dla seniorów będą obowiązywać od czwartku, czyli od 15.10 – poinformował premier podczas konferencji prasowej.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że starsze osoby są nadal w największej grupie ryzyka. Mogą bowiem przejść zakażenie bardzo mocno. W związku z tym rząd musi podjąć decyzje o ich ochronie. 

  1. Nie żyje uwielbiany wokalista. Kilka dni wcześniej próbował popełnić samobójstwo, miał tylko 41 lat
  2. Ogromny smutek i poczucie niesprawiedliwości. Nie żyje 12-letnia dziewczynka, miała wszy przez 3 lata
  3. Ważne: Masz konto w banku? Uważaj, musimy przygotować się na najgorsze, Polacy będą zdruzgotani

Seniorzy będą zadowoleni z nowych godzin?

Do tej pory dużo było przypuszczeń na temat tego, jakie decyzje podejmie rząd. Mało kto jednak spodziewał się, że znów wrócimy do specjalnych godzin dla seniorów. Po raz kolejny będziemy musieli zmienić swoje przyzwyczajenia, zgodnie z przepisem, między godziną 10.000 a 12.00 zakupy będą mogli robić tylko starsze osoby powyżej 60 roku życia.

Wszyscy więc muszą się dostosować i mieć na uwadze, że nie zrobią zakupów w tych konkretnych godzinach. Obsługa sklepów, drogerii czy aptek ma prawo odmówić młodszym osobom obsługi w czasie wskazanych przez rząd dwóch godzin.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

seniorzy
Fot. Jakub Kaminski/East News, Ciechanow, 27.04.2020.

Seniorzy będą mieli przeznaczone tylko dla nich godziny zakupów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje uwielbiana dziennikarka, rodzina pogrążona w żałobie
  2. Jednak zmienili zdanie. Rząd ogłosił stan wyjątkowy. Wszyscy zamarli. Wiadomości ze świata
  3. Panna młoda przeżyła koszmar. Zobaczyła przyszłego męża pod ołtarzem i nagle zemdlała. Ślubne zdjęcie mrozi krew w żyłach
  4. Daniel Martyniuk kpi z prawa? W Biedronce pojawił się bez maseczki, narażając innych klientów
  5. Masz samochód? Od soboty ogromne zmiany dla kierowców, również na stacjach benzynowych
  6. Niebywała, oszałamiająca metamorfoza, wygląda o dekadę młodziej. Najnowsze zdjęcia pokazują wszystko. Była pierwsza dama zdradziła tajniki swojej diety

 

Poprzedni artykułZaostrzone restrykcje w całej Polsce. Wiemy, gdzie nie trzeba nosić maseczki, jest kilka miejsc
Następny artykułCo dalej ze szkołami i nauczaniem zdalnym? Premier właśnie ogłosił decyzję
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl