Serce dziewczyny miało nie pracować nawet tygodnia, podobnie jak jej płuca. Pomimo opinii lekarzy żyła jednak znacznie dłużej, a o jej zdrowie walczyły tysiące. Miała przejść skomplikowaną operację W USA, walczyło o to wiele osób. Niestety, zmarła 25 grudnia. O jej śmierci poinformowano na Instagramie.

Nie żyje Gabrysia Dzimira, 15-latka z Jarosławia, która poważanie chorowała na serce. Niezwykle rzadka i trudna do leczenia wada sprawiała, że musiała być pod stałą opieką lekarzy. Jedyną szansą była kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych.

Nie żyje 15 Gabrysia Dzimira, nastolatka chora na serce

Smutne wieści pojawiły się na instagramowym profilu Team serduszko Gabrysi, gdzie informowano o jej stanie i zbierano pieniądze na leczenie. O tragedii poinformowała mama 15-latki, która przebywała z nią w USA. Wcześniej stan pacjentki znacznie się pogorszył.

-Droga Gabi na ziemi się zakończyła, a rozpoczęła po drugiej stronie nieba. W Dzień Bożego Narodzenia czasu amerykańskiego, Nasza Najukochańsza Gabi odeszła do Pana. Gabrysiu, choć nie ma Cię tutaj już wśród Nas, pamiętamy o Tobie, bo przecież nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych – pisała mama dziewczyny, czytamy na Instagramie.

Z kolejnego wpisu dowiadujemy się, że Gabrysia zmarła wskutek komplikacji pooperacyjnych. Operacja miała miejsce 11 grudnia i trwała 19 godzin. Wcześniej uzbierano na nią 4 miliony złotych.

Kim była Gabrysia Dzimira?

Gabrysia Dzimira była 15-latką z Jarosławia, która urodziła się z poważną wadą serca. Z tego powodu w jej organizmie brakowało tlenu. Przez całe życie wraz z rodzicami walczyła o to, aby wyzdrowieć.

-Walczyła od pierwszego dnia, gdy tylko Mama wzięła Ją na swoje ręce i przytuliła do swego matczynego serca. Walczyła dzielnie. 15 lat szła przez życie z chorym sercem i płucami, nie wiedząc czy dożyje następnego dnia. Miała swoje marzenia, pasje. Kochała koty oraz fotografować to, co Ją otaczało – czytamy na Instagramie.

Teraz powstała kolejna zbiórka. Rodzina zbiera pieniądze na pokrycie kosztów pogrzebowych oraz transportu z Kalifornii w USA do Polski. Cel można wesprzeć, klikając tutaj: Pomoc dla Gabrysi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

serce
instagram.com/teamserduszkogabrysi/

Nie żyje Gabrysia Dzimira. Nastolatka chorowała na serce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”
  2. Emeryci mogą odetchnąć z ulgą. Podjęto decyzję w sprawie świadczeń na 2020
  3. Małżeństwo rozpadło się po 12 latach. Żona odkryła prawdę, gdy zobaczyła męża pod prysznicem
  4. Znaki zodiaku, które są najlepiej dobrane. W 2020 znajdą swojego idealnego partnera
  5. Tata Barbary Kurdej-Szatan to niezwykła postać. Mało osób wie, jak bardzo są do siebie podobni FOTO
  6. Viki Gabor po raz pierwszy pokazała swojego brata! Prawdziwy adonis, dziw bierze, czym się zajmuje
Poprzedni artykułJustyna Steczkowska dementuje plotki. Gwiazda w szczerym wywiadzie o życiu i małżeństwie
Następny artykułMałżeństwo rozpadło się po 12 latach. Żona odkryła prawdę, gdy zobaczyła męża pod prysznicem
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.