Serial, który kochali wszyscy Polacy. Pamiętacie jeszcze kultowe bohaterki z Matki, żony i kochanki? Grała tam prawdziwa plejada gwiazd: Elżbieta Zającówna, Anna Romantowska, Małgorzata Potocka i Gabriela Kownacka – to główne bohaterki. Tęsknicie za kultowym serialem?

Serial Matki, żony i kochanki był zaliczany do jednego z najbardziej lubianych w Polsce. Niestety emisja produkcji nie trwała bardzo długo, ponieważ fani mogli oglądać go tylko przez dwa lata. Jednak to zdecydowanie wystarczyło, by dzisiaj zaliczyć serial do grona kultowych. Oglądaliście?

Matki, żony i kochanki. Kultowy serial z wyjątkową obsadą

Rzadko się zdarza, by produkcja serialowa licząca zaledwie 22 odcinki i dwie serie była tak wspaniale wspominana jak serial Matki, żony i kochanki. Cykl reżyserii Juliusza Machulskiego i Ryszarda Zatorskiego emitowany był na antenie telewizji TVP 1 od 18 lutego 1996 do 1 listopada 1998 roku. Każdy z odcinków trwał ok. 50 minut.

W produkcji wystąpiło mnóstwo wielkich gwiazd polskiego kina, które do dziś są uznawane za jedne z najwybitniejszych w historii. Fani mieli przyjemność oglądać w serialu takie osobistości jak Gabriela Kownacka, Elżbieta Zającówna, Anna Romantowska, Małgorzata Potocka czy Jan Englert. Jednak to zaledwie piątka głównych aktorów serialu. W poszczególnych odcinkach mogliśmy ujrzeć jeszcze wielu innych wybitnych artystów tj. Jan Nowicki, Ewa Gawryluk, Małgorzata Korzuchowska, czy Leon Niemczyk.

O czym opowiada serial Matki, żony i kochanki?

Serial Matki, żony i kochanki opowiada o czterech kobietach, które kilkanaście lat wcześniej ukończyły liceum medyczne, ale tylko jedna z nich dostała pracę w zawodzie. Głównym punktem fabuły serialu jest spotkanie klasowe, w którym bohaterki produkcji, Hanka, Wanda i Dorota miały zobaczyć się z niewidzianą od lat koleżanką Wiktorią. Dziewczyna ostatecznie nie dotarła na spotkanie, zatem trio przyjaciółek wybrało się do jej domu.

Co ciekawe 13 grudnia 2019 roku serial został zrekonstruowany i wyemitowany w wersji cyfrowej na antenie TVP 2. Ludzie z wielką przyjemnością wracają wspomnieniami do przygód przyjaciółek. A czy Ty oglądałeś Matki, żony i kochanki?