Serial 40-latek pojawił się w Polsce po raz pierwszy w 1975 roku. Jego czołówka od razu rozbrzmiewa nam w głowie, jak tylko zerkniemy na, chociażby jeden kadr z tej produkcji! Serial został wyprodukowany przez Telewizję Polską i pokazuje życie warszawskiej rodziny lat 70′. Głównym bohaterem jest Stefan Karwowski, w którego postać wcielił się Andrzej Kopiczyński. 

40 lat minęło, jak jeden dzień – ten wers zna każdy, kto oglądał jeden z najlepszych polskich seriali! 40-latek cieszył się ogromną popularnością, dlatego też zdecydowano się na jego kontynuację, w formie filmu pełnometrażowego pod tytułem Motylem jestem, czyli romans 40-latka. Oglądaliście 40-latka

40-latek – każdy oglądał ten serial

Kiedy widzimy ten tytuł, od razu w naszej głowie rozbrzmiewa melodia, która była zawsze puszczana, w czasie czołówki kultowego serialu. Od razu mamy przed oczami również naszego bohatera, którego zagrał Andrzej Kopiczyński. Produkcja w sumie wyemitowała aż 21 odcinków, które wielu Polakom zapadły w pamięć. 

Mimo tego, że nie było ich zbyt wiele, wystarczyło, by wszyscy pokochali ten serial. Oglądaliście tę kultową produkcję? A może wciąż czasami do niej wracacie? 

Polacy są sentymentalni? 

Polacy mają to do siebie, że uwielbiają wracać do przeszłości. Stare zdjęcia, filmy, a także miejsca, które często odwiedzaliśmy w przeszełości – to coś, do czego regularnie wracamy w naszych głowach. Właśnie dlatego stare produkcje filmowe cieszą się taką popularnością obecnie. 

Jakie wy pamiętacie seriale z przeszłości, bądź polskie filmy, które niegdyś robiły furorę? Podzielcie się z nami w komentarzu, wtedy razem będziemy mogli odbyć przyjemną podróż w czasie, która zupełnie nic nie kosztuje. 

serial
fot. Screen z czołówki serialu „40-latek”

40-latek to jeden z najlepszych polskich seriali. 

Źródło: wikipedia.org

Poprzedni artykułCudowna wiadomość obiegła cały kraj. Wielka radość w życiu Agaty Dudy, nie można opisać jej szczęścia
Następny artykułUwaga: Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. W najbliższym czasie Polacy nie będą mogli robić jednej rzeczy
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.