Seriale i filmy o gejach przestały być wreszcie tabuizowane i wzbudzają coraz to większe zainteresowanie wśród widzów. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzą twórcy filmowi, którzy serwują nam kolejne wybitne dzieła o homoseksualnej miłości. Poznajcie najpiękniejsze i najbardziej intrygujące obrazy wszech czasów. 

Piękne zarówno pod względem formalnym, jak i wizualnym, wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół, wycezelowane, z poruszającą ścieżką dźwiękową, charyzmatycznymi aktorami i historiami, które zapadają w pamięć na długo. Przedstawiamy subiektywny ranking najpiękniejszych filmów i seriali, w których głównymi bohaterami są homoseksualiści. Poznajcie seriale i filmy o gejach, które warto zobaczyć!

Seriale i filmy o gejach, które warto zobaczyć

Moonlight

Moonlight to produkcja, która odbiła się w świecie filmowym szerokim echem, głównie za sprawą nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej i głośnego skandalu podczas 89. ceremonii rozdania Oscarów. Moonlight został najlepszym filmem roku i nie ma w tym nic dziwnego — to film, który trzeba zobaczyć. To przejmująca historia czarnoskórego i homoseksualnego bohatera, wywodzącego się z nizin społecznych, który próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie gangów narkotykowych i piętrzących się życiowych problemów. 

Samotny mężczyzna

Samotny mężczyzna to film, który na długo zapada w pamięci. To opowieść stworzona z dbałością o każdy szczegół, zarówno pod względem formalnym, jak i wizualnym, stanowi przepiękny obraz lat 60. XX wieku. Na ekranie błyszczy przede wszystkim Colin Firth, który wciela się w rolę 52-letniego profesora, który wykłada literaturę na jednym z uniwersytetów w Los Angeles. Filmowy George od ponad roku opłakuje śmierć swego wieloletniego partnera. Reżyser filmu, Tom Ford, sprawił, że poczucie pustki głównego bohatera przeszywa widzów na wskroś. 

Tajemnica Brokeback Mountain

Jeden z pierwszych filmów poruszających homoseksualną miłość, który z pewnością przejdzie do historii kina. Mimo niewielkiego budżetu Tajemnica z Brokeback Mountain wywołała olbrzymią dyskusję, jeszcze przed oficjalną premierą. Na punkcie tego obrazu oszaleli zarówno widzowie, jak i krytycy. Film przedstawia historię dwóch mężczyzn, Ennisa Del Mara i Jacka Twista, którzy spotykają się latem 1963 roku. Obaj wypasają owce na zboczach góry Brokeback. Ich szorstka przyjaźń, przeradza się z czasem w prawdziwą miłość, która nie może zostać zrealizowana.

Tajemnica Brokeback Mountain to już nie tylko opowieść o wyjątkowym uczuciu, po którym pozostają tylko wspomnienia. Niezaprzeczalną siłą filmu jest jego bezpretensjolaność, niezwykła lekkość i subtelność. Wyjątkowy utwór Rufusa Wainwrighta — The Maker Makes jest świetnym dopełnieniem wyjątkowego obrazu. 

Tamte dni, tamte noce

To jeden z filmów, które ogląda się wszystkimi zmysłami. Niewiele jest filmów, które gromadzą całą rzeszę wiernych fanów, co potwierdzają tylko liczne nominacje do Oscarów. Tamte dni tamte noce to miłosna relacja, która narodziła się między nastolatkiem a doktorantem archeologii, który spędza lato w domu rodzinnym chłopca. Chociaż początkowo każdy z nich ukrywa swoje uczucia, wybucha między nimi przepiękny, wakacyjny romans. W tle gorące włoskie lato, urokliwe kamienice i przepiękna ścieżka dźwiękowa, która tworzy obraz niezwykły — bardzo dojrzały, a jednocześnie subtelny. Warto zwrócić uwagę na przepiękne kompozycje muzyczne Sufjana Stevensa, któe będą brzmiały wam w uszach jeszcze długo po zakończeniu seansu. 

Seriale o gejach, które warto zobaczyć

Bonding

Bonding jest świetną propozycją dla osób, które nie lubią długich form fabularnych i dużo łatwiej skupić im uwagę na krótkich odcinkach z dosadną pointą. Nowojorska studentka psychologii, Tiff, składa swojemu przyjacielowi ze szkolnych lat propozycję nie do odrzucenia. Dziewczyna chce, by Pete nawiązał z nią współpracę. Aspirujący komik, który ledwo wiąże koniec z końcem nie zdaje sobie jednak sprawy z ego, że jego przyjaciółka z liceum zarabia na życie jako domina.

Chociaż początkowo jest sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, z czasem okazuje się, że Tiff i Pete tworzą świetny duet. Chociaż wydawać by się mogło, że serial skupia się w głównej mierze na praktykach BDSM, opowiada również o kształtowaniu relacji — zarówno tych przyjacielskich, jak i partnerskich, a wszystko przedstawione jest w nieco żartobliwym tonie. 

Looking 

Looking to świetna propozycja HBO, która kilka lat temu wzbudziła olbrzymie zainteresowanie. Serial skupia się na społeczności LGBT i  przedstawia perypetie trójki przyjaciół z San Francisco. Patrick, Dom i Agustin to młodzi homoseksualni mężczyźni, którzy poszukują własnej drogi w życiu. Między bohaterami wytworzyła się wyjątkowa wieź, a każdy z nich jest bardzo emocjonalny, dlatego też ich relacja jest tak intrygująca. 

ZOBACZ ZWIASTUNY:

Deszcz filmowych nagród spadł na twórców filmu Tamte dni, tamte noce.

1
2
3
4
Poprzedni artykułMichał Szpak zaśpiewał hit największej polskiej wokalistki! Fani uważają, że zrobił to dużo lepiej
Następny artykułKaja Godek o homoseksualistach: ”Geje chcą adoptować dzieci, żeby je gwałcić i molestować”