RMF FM podało nieoficjalną informację, że Główny Inspektorat Sanitarny gotów jest wydać oficjalne zezwolenie na otwarcie branży fitness. Wówczas siłownie i fit kluby mogłyby z powrotem wznowić swoją działalność. Jednak rzecznik GIS przypomina, że decyzja ta nie leży w rękach sanepidu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką decyzję miał wydać GIS
  • Kiedy można spodziewać się otwarcia siłowni
  • Co, jako pierwsze stoi w kolejce do odmrożenia

Według informacji przekazywanych przez RMF FM branża fitness miała zaproponować zasady reżimy sanitarnego, w którym siłownie i inne kluby fitness mogłyby zacząć działać od nowa. Wskazano tutaj m.in. limity wstępu, odstępy między ćwiczącymi, a także przerwy na dezynfekcje.

Siłownie wkrótce mogą zostać otwarte

Na otwarcie siłowni czeka wielu ludzi, a niektóre z branż zaczęły się buntować i mimo zakazu i groźby wysokiego mandatu, wznowiły swoją działalność. Jednak RMF FM podaje, że Główny Inspektorat Sanitarny może dać zielone światło na ponowne funkcjonowanie i siłownie zostaną otwarte.

W zasadzie bez istotniejszych uwag, a jedynie przy drobnych sugestiach zgodzilibyśmy się, że przy tak zaproponowanym reżimie sanitarnym branża mogłaby stosunkowo bezpiecznie funkcjonować – powiedziała wiceszefowa sanepidu, cytowana przez RMF FM.

Niestety nie oznacza to, że taka decyzja zapadnie w najbliższym czasie. Siłownie w dalszym ciągu mogą pozostać zamknięte, ponieważ do wznowienia ich działalności konieczna jest zgoda Rady Medycznej, która działa przy premierze, oraz decyzja całego rządu.

Tę informację próbował zweryfikować portal money.pl. W tym celu skontaktowano się z rzecznikiem prasowym GIS-u Janem Bodnarem, który stwierdził, że ta decyzja nie należy do nich, ale do wcześniej wspomnianych instytucji. Prosił, aby wszelkie pytania wysyłane były do niego drogą mailową.

Branża fitness się buntuje

W związku z tym money.pl wysłało w tej sprawie maila do Ministerstwa Zdrowia, ponieważ ich biuro prasowe nie odpowiadało na połączenia telefoniczne. Chciano uzyskać informacje, czy resort zdrowia gotowy jest poprzeć takie decyzje, jednak odpowiedź jeszcze nie padła.

Przypomnijmy, że jeszcze w tym tygodniu ma zapaść ostateczna decyzja rządu w sprawie luzowania obostrzeń. Jednak Polska Federacja Fitness zapowiada, że nie ma zamiaru czekać na ostateczne decyzje i otworzą swoje placówki wraz z początkiem lutego. Będzie to niezależne od podjętej przez rząd decyzji.

Na pewno ogłosimy decyzję przed weekendem. Nie spodziewam się jednak, by było to zaostrzenie obostrzeń powiedział rzecznik rządu, Piotr Müller w rozmowie z Polsat News.

Jak udało się ustalić RMF FM, premier Mateusz Morawiecki miał stwierdzić, że praktycznie pewne jest otwarcie galerii handlowych wraz z początkiem lutego. Niestety nie są to jeszcze oficjalne informacje, jednak wielu polityków wraz z ministrem zdrowia, Adamem Niedzielskim uznali, że gospodarka stoi na pierwszym miejscu w kolejce do odmrożenia przed pandemią. Należy zatem czekać na oficjalne komunikaty w tej sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: money.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl