Siostra miała odebrać 3-letniego braciszka z przedszkola, ponieważ jej rodzice musieli zająć się nagłym rodzinnym wypadkiem. Dziewczyna długo nie wracała do domu i jej matka zaczęła się niepokoić. Jednak kiedy sprawdziła Snapchata córki, wszystko stało się jasne. 

Przyjęło się uważać, że kontakty między rodzeństwem mogą być napięte. Przyjęło się również, że każdy nastolatek zrobi wszystko, żeby wymigać się od zajęć szkolnych. Hilary, jak się okazuje, jest niezwykłą siostrą i nastolatką. Zaskoczyła wszystkich, nawet swoją własną matkę. 

Najlepsza siostra na świecie

– Mieliśmy w rodzinie nagły wypadek, z powodu którego nasza nastoletnia córka musiała wcześniej wyjść ze szkoły i odebrać z przedszkola braciszka – napisała na swoim Facebooku Candice Curry.

Kobieta jest amerykańską autorką, poruszającą w swoich książkach tematy związane z macierzyństwem. Gdy córka długo nie wracała ze swoim 3-letniem bratem, mama zaczęła się niepokoić. Nastolatka nie odbierała telefonu, a matka była coraz bardziej zestresowana. Usiadła na chwilę z telefonem w ręku, by się uspokoić i odpaliła Snapchata. Wtedy zobaczyła zdjęcie, dzięki któremu wszystko stało się jasne.

Jej córka Hilary, jak się okazuje, siostra o anielskiej cierpliwości, zamiast pojechać z bratem do domu i spędzić resztę dnia przed telewizorem… wróciła z chłopcem do szkoły. Candice zobaczyła na Snapchacie zdjęcie, na którym jej synek śpi na kolanach siostry w szkolnej klasie. Kobieta była wzruszona i uznała, że nie interesuje jej, czy córka naruszyła jakieś szkolne zasady. 

Taka więź między rodzeństwem rzeczywiście wzrusza. Candice dba o emocjonalne relacje pomiędzy członkami swojej rodziny. Sama zaadoptowała swoją siostrę, gdy ta była nastolatką i chce nauczyć swoje dzieci takiej troski o najbliższych. 

Czy niepełnoletni może odebrać dziecko z przedszkola?

Według rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych dziecko z przedszkola mogą odbierać rodzice lub osoba przez nich wskazana jako zaufana, która będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo odbieranemu dziecku. 

Rozporządzenie to nie specyfikuje kwestii wieku, to może uregulować samo przedszkole w swoim statucie. Teoretycznie więc nawet 13-letnia siostra mogłaby odebrać małego brata z przedszkola. Jednak, według polskiego prawa, taka instytucja może uznać, że niepełnoletni opiekun nie będzie w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwa i poprosić rodziców o wskazanie innej osoby. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

siostra
facebook.com/WomenWithWorth

Brat Hilary bezpiecznie wrócił do domu. 

siostra
facebook.com/WomenWithWorth

Candice z synem.

siostra
facebook.com/WomenWithWorth

Siostra o anielskiej cierpliwości i złotym sercu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zaprosił ubogiego do baru. Na miejsce przyjechała policja
  2. Lekarz poprosił ją o rękę. „Powiedział, że już nigdy nie będę musiała pracować. Postawił tylko jeden warunek”
  3. Syn Basi został zaproszony na urodziny kolegi. W SMS-ie od mamy jubilata była prośba, która wyprowadziła kobietę z równowagi
  4. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki natychmiast opowiedziała wszystkim, co kobieta zrobiła jej dziecku
  5. Julia Wieniawa seksowna jak nigdy! Fani nie mogą wyjść z zachwytu na widok jej idealnego ciała
  6. Wielka wpadka Michała Szpaka. Wchodząc do studia nie zauważył, co ma na podeszwie buta

źródła: facebook.com, gazetaprawna.pl

Poprzedni artykułKim jest Klaudia z Top Model? Klaudia El Dursi ma ciekawą przeszłość
Następny artykułLekarz Britney Spears nie żyje. Za dwa tygodnie miał wydać ważne oświadczenie w jej sprawie
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego