Siostry Godlewskie to Magdalena Godlewska, Małgorzata Godlewska oraz Monika Esmeralda Godlewska. To właśnie ta trójka zyskała popularność w polskich mediach.

Siostry Godlewskie, szczególnie Małgorzata Godlewska znane się ze swojego zamiłowania do cosplayu. Gosia pojawiła się nawet na Comic-Conie w Nadarzynie z body-paintingiem nawiązującym do Kapitana Ameryki. My o cosplayu w tym tekście nie piszemy, ale o fenomenie sióstr, owszem.

Siostry Godlewskie piosenkarki

Siostry Godlewskie pochodzą z rodziny wielodzietnej. W sumie jest ich 5, mają także 3 braci. Stąd łatwo wysnuć wniosek, że mogły inspirować się klanem Kardashianek w swoim pędzie ku medialnemu rozgłosowi. Ich rodzinne miasto to Malbork. Jeśli chodzi o karierę muzyczną najbardziej wybiły się Esmeralda oraz Małgorzata Godlewskie. Ich covery popularnych piosenek świątecznych, takich jak „Jest taki dzień” czy „Pada śnieg” były hitem internetu. Małgorzata występuje także solo. Wystarczy wspomnieć dość kontrowersyjną przeróbkę kolędy „Jezus malusieńki”. To nie jest tak, że siostry Godlewskie wyłącznie coverują znane wszystkim utwory. Co to, to nie. Wydały własny singiel zatytułowany „Tak to my”. Fragmenty utworu zamieszczamy poniżej:

– Co tak się gapisz
chciałbyś cała mnie mieć
nie będę twoja nigdy
oj, nie nie nie
nie jesteś dla mnie skarbie
dobrze to wiesz
znam swoją wartość
jestem boska the best!

– Dziś wszyscy o nas mówią
lepiej broń się
diablice z piekła rodem nie dadzą się
patrzysz i widzisz urok, mądrość i wdzięk
skradłyśmy twoje serce
podwójnie

– Tak to my
chciałbyś być taki jak ja
i, ja, i ja, ja, i ja
Tak to my
nadchodzi rewolucja
to jest nasz czas, najwyższy czas

To właśnie ten kawałek został sparodiowany przez bohaterkę „Warsaw Shore”, Małą Anię.

Siostry Godlewskie i ich piosenka na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

„Biało czerwone 2018” to tytuł utworu, który wywołał burzę w Internecie. Siostry postanowiły nagrać swój hymn tegorocznych mistrzostw świata w Rosji. Przypomnijmy, że pierwszy raz od 12 lat Polakom udało awansować do finałów Mundialu. Ogniste brunetki swoim śpiewem i ciałem chcą dodać polskim piłkarzom wiatru w żagle. Cóż, patrząc na wyniki meczu Polska-Senegal, coś poszło nie tak. Widocznie kadra Adama Nawałki za mało czasu poświęciła na słuchanie i gibanie się w rytm mundialowego utworu sióstr. Zaraz po przegranym meczu Małgorzata pocieszyła polskich piłkarzy. W sieci znaleźć możemy filmik z jej wykonaniem przyśpiewki „Nic się nie stało”. Pomalowane na narodowe barwy ciało modelki chyba miało rozgrzać zmartwione serca piłkarzy i kibiców.

Łapcie tekst do singla „Biało czerwoni 2018”:

-PL /30x

Polska!

Byliśmy wczoraj
jesteśmy i dziś
będziemy jutro na bis brawa bić

polska drużyna znów pokaże moc
jesteśmy z wami cały dzień całą noc

Biało-czerwone

barwy niezwyciężone
Biało-czerwone
flagi w górę uniesione

sędziów jest trzech
a bramki są dwie
piłka jest jedna
po stronie PL
Polska!
ja robię popcorn
ty miejsce mi grzej
włącz telewizor, bo mecz zaczął się

nasza drużyna nigdy nie podda się
zgarniemy razem puchar, to jest nasz cel
miejsce na podium zaklepane już jest
zwijamy złoto, srebro nie wchodzi w grę

PL /10x
Polska!
/3x

Biało-czerwone

barwy niezwyciężone
Biało-czerwone
flagi w górę uniesione

Komentarze pod teledyskiem nie były zbyt pochlebne. Przeczytać mogliśmy słowa takie jak:

– Już chyba nigdy nie obejrzę meczu… Odechciało mi się. Jak można tak znieważyć barwy narodowe? I pomyśleć, że stacja taka jak 4funTV promuje to ścierwo…

– Jestem fanem piłki a ta muzyka to dno psujecie honor a tak w ogóle liczę na Polsce jakby to lewy to obejrzał to by raka dostał

– Generalnie nie hejtuję publicznie, ale was mam ochotę tak zgnoić, że sąd nakazałby mi publiczne przeprosiny

Siostry Godlewskie kochają seks

Siostry Godlewskie na każdym filmiku ze swoim podkreślają swoje atuty. Z czego może wynikać ich skupienie na własnym ciele i zamiłowanie do zabiegów medycyny estetycznej? Mamy odpowiedź. Esmeralda Godlewska pracuje w klinice „Godlewska Clinic” w Łodzi. Podobnie jak 35-letnia Magdalena Godlewska, która jest jej właścicielką. Małgorzata jest z kolei pielęgniarką w jednym z warszawskich szpitali..

„Godlewska Clinic” oferuje zabiegi takie jak wypełnianie kwasem hialuronowym, mezoterapia igłowa czy dermapen.

Jeżeli zastanawiacie się, na czym polega ten ostatni, spieszymy z wyjaśnieniem.

Na stronie kliniki znaleźć możemy jego następujący opis:

– Dermapren to przełom w kosmetologii profesjonalnej. Zabieg spektakularnie zwiększa zawartość kolagenu, poprawiając poziom nawilżenia, napięcia, sprężystości, elastyczności i jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu. Świetnie sprawdzi się także przy usuwaniu blizn potrądzikowych, rozszerzonych porów a także rozstępów.

– Przed samym zabiegiem okolica poddana zabiegowi znieczulana jest specjalnym kremem. Podczas zabiegu substancje czynne wprowadzane są w głąb skóry poprzez automatyczne nakłuwanie pulsujących mikroigieł. Są one wyjątkowo cienkie, co minimalizuje dyskomfort pacjenta. Po nakłuciach powstają powstają mikrourazy – pobudza to naturalne zdolności organizmu do regeneracji. Na tak przygotowaną powierzchnię naskórka nakładane są preparaty pielęgnacyjne, które mają szansę wniknąć w głębokie partie skóry dla spektakularnego efektu.

– Po zabiegu należy unikać promieniowania słonecznego (także solarium) a także bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur (intensywne zimno, sauna).

Siostry Godlewskie to celebrytki?

Geneza słowa celebryta jest rzeczą dość ciekawą. Używa się go w dwóch kontekstach. Z jednej strony jako celebrytę możemy postrzegać osobę często pojawiającą się w środkach masowego przekazu, bez względu na to, jaki zawód uprawia. Chociaż najczęściej są to aktorzy, piosenkarki czy modelki. Z drugiej strony Daniel Boorstin 1961 opracował następującą definicje tego słowa – „celebryta – osoba znana z tego, że jest znana”. To właśnie tą drugą definicją zdaje się posługiwać piosenkarz K.A.S.A. w utworze o tytule odpowiadającym definicji Boorstina, czyli „Znana (z tego, że jest znana)”.

Oto słowa refrenu tego utworu, mającego predyspozycje do stania się ponadczasowym.

-Znana z tego, że jest znana
Na łaskę gazet zdana
Wie, co to autoreklama
Sława jej pisana
Znana z tego, że jest znana
Wie każdy, co ma w planach
Ona tym steruje sama
Jej cel to tylko sła

Która definicja bardziej pasuje do Godlewskich? Czy są pielęgniarkami, modelkami i prezenterkami, które po prostu lubią brylować w mediach i skupiać na sobie uwagę, czy może dziewczynami, których jedynym celem w karierze jest zdobywanie rozgłosu i z żadnym konkretnym zawodem nie zamierzają się identyfikować?

Ocenę pozostawiamy Wam.

– Jako medioznawczynię, siostry Godlewskie zainteresowały mnie szczególnie. Przede wszystkim dlatego, że tak niskiego poziomu, na tak dużą skalę jeszcze w polskich mediach nie było. Bohaterowie programów, takich jak „Warsaw Shore”, byli jednak zjawiskiem niszowym, skierowanym do wąskiej grupy. Trybsona i spółki więcej było w mediach społecznościowych niż tradycyjnych. Tymczasem o Godlewskich można było przeczytać wszędzie. To przesunięcie kolejnej granicy obciachu, dowód postępującej tabloidyzacji. Przy czym obciachem są nie tyle siostry, co fakt, że media na taką skalę zainteresowały się tematem – mówi doktor Katarzyna Gajlewicz-Korab z Uniwersytetu Warszawskiego dla portalu o2.pl.

Najstarsza z sióstr

35-letnia Magdalena Godlewska jest absolwentką pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Poza tym posiada dyplom z zakresu zarządzania służbą zdrowia, które studiowała na Politechnice Łódzkiej. W swoim życiu imała się takich zadań jak bycie prezenterką programów disco-polo czy sesje dla magazynów „Maxim” oraz „CKM”. Pracowała jako profesjonalna fotomodelka, posiada konto na popularnym portalu maxmodels.pl Parodiowała Małgorzatę Rozenek, publikując filmiki o zaczepnym tytule „Niegrzeczna Pani Domu”. Pojawiła się w programie „Damy i wieśniaczki” emitowanym przez kanał TTV. Polega on na wcielaniu się w skórę osoby z innym od naszego statusem społecznym. Format programu powstał na Ukrainie, gdzie rozbieżności klasowe są bardzo skrajne. Oligarchia miesza się z głęboką biedą. Możliwość zmiany swojej społecznej pozycji choćby na czas trwania programu budziła duże emocje. W Polsce nagrywany był na warszawskim Wilanowie.

To nie program, a Magdalena Godlewska jest jednak bohaterką tego akapitu. To właśnie ona jest właścicielką opisywanej wcześniej klinki „Godlewska Clinic”. Magda występowała także w teledyskach m.in. Popka czy Czadomana. Ten ostatni to wykonawca lubujący się w gatunkach dance i disco polo, znany z utworu „Ruda tańczy jak szalona”.

Siostry Godlewskie w duecie

Esmeralda i Małgorzata Godlewskie. To właśnie o nich jest obecnie najgłośniej. To właśnie one zdecydowały się wzbogacić swoje portfolio o wspólne działanie w branży muzycznej.

Esmeralda (a tak naprawdę Monika, ponieważ imię kojarzące się z popularną meksykańską telenowelą to tylko jej pseudonim) to 25-letnia studentka psychologii sądowo-penitencjarnej na WSFiZ w Warszawie. Pracuje w klinice swojej siostry i wychowuje synka. Esmeralda była bohaterką trzeciej edycji programu „Ex na plaży”. Format polega na tym, że 8 kobiet i taka sama ilość facetów wysyłanych jest na wyspę. W tym samym czasie pojawiają się tam byli partnerzy lub partnerki uczestników/ek. Zaczynają jednak randkować nie koniecznie ze swoimi ex, a innymi uczestnikami.

27-letnia Małgorzata Godlewska to absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest ona pielęgniarka w wojskowym szpitalu na Saszerów. Jej oddział to oddział traumatologiczny.

Na koniec jeszcze jedna wypowiedź Katarzyny Gajlewicz-Korab z Uniwersytetu Warszawskiego dla portalu o2.pl.

-Problem z krytykami „twórczości” sióstr polega na tym, że oni nie rozumieją, jak działają media, niewłaściwie interpretują przekazy. Dla nich kilkuminutowe nagranie to „cała prawda”, tymczasem to po pierwsze jakiś miniaturowy wycinek, a do tego kreacja medialna. Proszę zobaczyć, że kiedy nagranie zyskało popularność, Godlewskie poszły do marketu zaśpiewać „Pada śnieg” nad zbiornikiem, w którym pływały karpie. To była ironiczna odpowiedź na pseudonim „śpiewające karpie”. Myślę, że prywatnie to nie są głupie dziewczyny. Do tego na hejt reagują ze spokojem, co w polskich mediach nie jest regułą. Może to świadczyć o dojrzałości.

@malgorzata_godlewska_official ogień !!???

Post udostępniony przez Siostry Godlewskie (@siostrygodlewskie)

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chcesz, żeby twoja stylizacja wyglądała na droższą? Mamy na to sposób
  2. Dietetyczne smakołyki. Sprawdź zdrowe słodkości
  3. Polacy okrzyknęli ją Miss Mundialu 2018. Czy to kolejna Natalii Siwiec? [ZDJĘCIA]

źródła: o2.pl, godlewskaclinic.pl, noizz.pl

 

 

 

 

Poprzedni artykułMiłosny horoskop na lato dla Panny
Następny artykułUzależnieni od Social Mediów. Sprawdź, czy to również Twój problem?
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.