Na wczorajszej Gali Mistrzów Sportu organizowanej przez Przegląd Sportowy miało miejsce, jak co roku zresztą, wręczenie statuetki dla najlepszego polskiego sportowca minionych 12 miesięcy. Dostał ją Robert Lewandowski.

Choć obiektywnie patrząc, nie powinno być z tą decyzją żadnych dyskusji, pojawiły się w internecie głosy, które nie są zadowolone z tego, że nagrodę dostał właśnie napastnik Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski krytykowany za zwycięstwo w plebiscycie

W mediach społecznościowych pojawiło się sporo komentarzy, w których internauci nie zgadzają się z wyborem Lewandowskiego na najlepszego sportowca. Wiele osób argumentuje to faktem, że nie osiągnął niczego w polskich barwach, a inni nominowani wywalczali przecież złote medale olimpijskie.

Co więcej, pojawiły się głosy, które wręcz deprecjonowały jego osiągnięcia tylko dlatego, że uzyskał je w niemieckim klubie. Niektóre osoby sugerowały, że w takim razie statuetkę powinni mu wręczać właśnie Niemcy.

– Mistrzowie olimpijscy przegrywają na rzecz piłkarza, który w Polsce nie osiągnął nic i promuje swoim nazwiskiem Niemcy – stwierdziła jedna z internautek.

Co ciekawe, wyniki plebiscytu zostały skrytykowane nie tylko przez internautów, ale także przez samych sportowców. Paweł Fajdek, lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem, stwierdził, że taki rezultat to po prostu wstyd. Trudno jednak określić takie zdanie inaczej, niż jako przejaw zazdrości. W końcu Robert Lewandowski był najlepszym zawodnikiem w najbardziej popularnym sporcie na świecie. Jak więc miałby tego plebiscytu nie wygrać?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Kobieta w „Pytaniu na śniadanie” nagle zaczęła apelować do rządu. Wszystko poszło na żywo
2. Wyszło na jaw, dlaczego Lewandowska nie zjawiła się na Gali Mistrzów Sportu. Niesłychane wieści
3. Nie do wiary, co Cichopek z mężem robili w nocy na plaży. Nagrali ich z oddali

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl