Biedny rybak z Filipin przez przypadek został właścicielem pewnego wyjątkowego przedmiotu. Skarb, który znalazł, trzymał pod łóżkiem przez kolejne 10 lat. Kiedy pokazał innym swoje znalezisko, okazało się, że na całym świecie nie ma takiego drugiego! Z dnia na dzień rybak stał się milionerem.

Skarb znaleziony w oceanie

Dokładnie 10 lat temu biedny rybak z okolicy Manilli (Filipiny) wypłynął na otwarte wody, wierząc, że złowi coś, co przyniesie mu zysk i nakarmi jego rodzinę. Kiedy wracał do domu, w jego sieci zaplątało się coś niebywałego. 
 
W jednym z wywiadów mężczyzna powiedział, że gdy zobaczył ogromnego małża zaplątanego w sieć rybacką, był zawiedziony. Postanowił jednak zabrać go do domu. Kiedy wydobył z jego wnętrza ogromną perłę nieregularnych kształtów, schował ją pod łóżkiem i trzymał tam przez 10 kolejnych lat. 
 

Perła była warta fortunę

Pewnie niejeden czytelnik zastanawia się, dlaczego biedny rybak nie sprzedał od razu perły? Mężczyzna wytłumaczył w wywiadzie, że trzymał perłę tak długo w domu, ponieważ wierzył, że przyniesie mu szczęście. W śród filipińskich rybaków istnieje przesąd mówiący o tym, że perły to amulety zapewniające dostatek, zdrowie i szczęście. No cóż, trzymając w domu skarb wart (w przeliczeniu) 40 milionów złotych rybak fortunę miał właściwie w zasięgu reki.
 
W końcu po dekadzie mężczyzna postanowił podzielić się swoim znaleziskiem z resztą mieszkańców – wtedy okazało się, że perła, która wyłowił jest największą znaną człowiekowi perłą, która trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Znawcy wycenili skarb rybaka na 10 milionów dolarów, a więc w przybliżeniu 40 milionów złotych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

skarb
Fot.unsplash.com

Mężczyzna wyłowił z wody ogromną perłę.

skarb
Fot.jestpozytywnie.pl

Trzymał ją pod łóżkiem przez 10 lat, wierzą, iż przyniesie mu szczęście i dostatek.

skarb
Fot.jestpozytywnie.pl

Ważącą 34 kg perłę wyceniono na 10 milionów dolarów, czyli ok. 40 milionów złotych

Poprzedni artykułPies został wychowany przez koty. Zachowuje się i rusza jak one [ZDJĘCIA]
Następny artykułAgnieszka Woźniak-Starak przerwała milczenie. Wzruszające słowa wdowy
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.