Masz suchą skórę? Przedstawiamy krótkie ABC, w którym dowiesz się jakie składniki makijażu należy unikać, jeśli masz odwodnioną cerę.

Humektanty przyciągają wodę do skóry. Niektóre z najczęstszych to gliceryna, kwas hialuronowy i mocznik. Emolienty za to, to składniki zmiękczające skórę i zatrzymujące wilgoć, takie jak olej mineralny i lanolina. Ale używaj środków zmiękczających ostrożnie, jeśli masz też skłonność do wyprysków.

Składniki makijażu, których należy unikać, jeśli masz suchą skórę

Mocznik jest wybawieniem dla suchej, łuszczącej się skóry

Oczywiście na każdy dobry składnik przypada mnóstwo szkodliwych. Poniżej znajdziesz składniki, których według dermatologów powinnaś unikać, jeśli masz suchą skórę.

Alkohol

Alkohol termin, na który należy zwrócić uwagę. Silnie wysusza on naszą cerę. Często znajdziesz go na etykiecie makijażu, która wykazuje korzyści, takie jak szybkoschnące lub matowe wykończenie.

Zapachy

Podczas gdy syntetyczne i naturalne zapachy są często dodawane do produktów, aby ładnie pachniały, mogą być one bardzo szkodliwe, jeśli masz wrażliwą lub suchą skórę. Są one drażniące dla skóry, przez co mogą one wywoływać wypryski.

Parabeny

Parabeny są często wymieniane w rozmowie o „czystym” i „naturalnym” pięknie. Czym one są? Mówiąc najprościej: są to konserwanty i syntetyczne składniki dodawane do produktów, które mają wydłużyć ich okres przydatności do spożycia.

Kwas salicylowy

Składnik ten znajduje się na ogół w produktach do pielęgnacji skóry sprzedawanych osobom o skórze tłustej i skłonnej do trądziku. Kwas salicylowy może wysuszać cerę i ograniczyć wydzielanie jej naturalnego sebum.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.