Sklep, jako miejsce, w którym mijamy się z obcymi ludźmi, w obecnej sytuacji może stwarzać niebezpieczeństwo zakażenia się koronawirusem. Ponieważ zakupy spożywcze są nieuniknione, premier Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia, które wchodzą w życie z dniem dzisiejszym. Klienci muszą nosić rękawiczki, kto jednak ma je zapewnić?
 
Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem, zgony oraz osoby, które mimo zakazów wciąż tłumnie gromadziły się w parkach czy na bulwarach spowodowały nowe obostrzenia. 31 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że będą one obowiązywać od 1 kwietnia. Sporo z nich dotyczy również zakupów. Co musimy wiedzieć, jeżeli mamy zamiar odwiedzić sklep? 
 
 
 
Koronawirus w Polsce: nowe obostrzenia
 
Nowe obostrzenia, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, zostały podane do informacji publicznej podczas wtorkowej konferencji prasowej, w której brali udział premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podano kolejne ograniczenia dotyczące przemieszczania się, zgromadzeń czy funkcjonowania punktów usługowych. 
 
 
 
Nowe obostrzenia dotyczą liczby klientów w sklepach, gdzie obowiązuje ograniczenie do trzech osób na kasę lub inne stanowisko do płacenia. Natomiast od godziny 10 do godziny 12 sklep będzie otwarty jedynie dla osób starszych, czyli powyżej 65 roku życia. Na klientów został nałożony obowiązek noszenia rękawiczek podczas dokonywania zakupów. Jak jednak wiemy, te stały się jednym z towarów deficytowych w trakcie panującej epidemii. Jak więc mamy się w nie zaopatrzyć? Kto zadba o to, by znalazły się na naszych dłoniach? Czy żeby wejść do sklepu, trzeba mieć własne rękawiczki?
  1. Wirusolog przewiduje, jak będzie wyglądała druga fala epidemii w Polsce. Nie ma dobrych informacji
  2. Polacy pokochali go za „Czterech pancernych i psa” oraz „W pustyni i w puszczy”. Niestety, media obiegły najgorsze informacje
  3. Mąż Katarzyny Skrzyneckiej trafił do szpitala. Aktorka wyjawiła porażające prawdę „Najgorszy czas”

Sklep: zakupy tylko w rękawiczkach 

W związku z wejściem kolejnych obostrzeń, podczas dokonywania zakupów każdy klient musi mieć założone rękawiczki, które mają chronić przed przenoszeniem wirusa. Czy musimy mieć je ze sobą? Czy klientów w rękawiczki zaopatrzy sklep?

Klientów w rękawiczki zaopatrzy sklep. Zgodnie z nowymi regulacjami, każdy sklep ma obowiązek zapewnienia klientowi jednorazowych rękawiczek jak i płynu dezynfekującego. Czy jednak jest to realne?

– Z punktu widzenia sklepów i sieci handlowych największym wyzwaniem będzie zapewnienie klientom środków dezynfekcyjnych i rękawiczek jednorazowych – skomentował wiceprezes zarządu Polskiej Izby Handlu, Maciej Ptaszyński, w rozmowie z portalem Money.pl.

Pamiętajmy, że mimo wszystko warto zabrać na wszelki wypadek swoją własną parę rękawiczek. Dzięki temu ochronimy zarówno swoje zdrowie, jak i innych.

Zalecamy, żeby również klient we własnym zakresie miał ze sobą rękawiczki – dowiadujemy się ze strony Gov.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sklepy
Fot. ccipeggy, Pixabay

Nowe obostrzenia dotyczą również sklepów. Wszyscy klienci muszą nosić rękawiczki. 

sklep
Fot. Branimir Balogović, Pexels

Mimo że sklep musi zapewnić swoim klientom jednorazowe rękawiczki, warto mieć w pogotowiu własną parę. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
  2. Porażające dane z Chin. Po raz pierwszy od początku pandemii ujawnili przypadki bez objawów
  3. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  4. Wiele kobiet popełnia 1 błąd i stąd wstydliwe problemy. Wystarczą 2 rzeczy, by zachować zdrową higienę intymną
  5. Chihuahua w ciąży miała ogromny brzuch. Gdy zaczęła rodzić ludzie nie dowierzali
  6. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować

źródło: wiadomosci.onet.pl

Poprzedni artykuł8-letnia dziewczynka jest zarażona koronawirusem. ”Objawił się jedynie w postaci lekkiego kataru”
Następny artykułWidziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja w całej Polsce. Zabił ciężarną partnerkę
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.