Sklepy mierzą się z nową sytuacją. Od 1 kwietnia wprowadzono kolejne obostrzenia, które znacznie ograniczają swobodne zakupy. Dotarłszy do sklepu, możemy utknąć w gigantycznej kolejce. Jak tego uniknąć? 

Sklepy i kupujący muszą się dostosować do nowych, niekoniecznie wygodnych rozporządzeń. Choć wszystko podyktowane jest koniecznością zachowania higieny i bezpieczeństwa, znacznie utrudnia nam to swobodne zrobienie zakupów.

Sklepy wprowadzają limit osób i godziny dla seniorów

Obecnie w kolejkach mogą przebywać jedynie 3 osoby na kasę, a ponadto w godzinach od 10 do 12 obsługiwane są tylko osoby starsze. Niemalże codziennie przed sklepami ciągną się gigantyczne kolejki. Sklepy wydłużają godziny pracy, ale nie każdy ma możliwość zrobienia zakupów późnym wieczorem.

Aby uniknąć stania w kolejce, warto skorzystać z aplikacji Google Maps oraz funkcji pokazującej popularne godziny, dzięki której dowiemy się, kiedy dany sklep jest najbardziej oblegany. Wykres pokaże nam również, jaki jest okres oczekiwania i ile czasu ludzie tam spędzają. Wystarczy wpisać adres danego sklepu.

  1. Czy sklep może nie przyjąć gotówki? Przepisy są niejasne, wyjaśniamy
  2. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych
  3. Które sklepy będą czynne 24h na dobę? Zmiany godzin otwarcia w całej Polsce

Sklepy muszą zadbać o rękawiczki dla kientów

Kolejnym rozporządzeniem jest również obowiązek zakładania rękawiczek podczas zakupów i to sklepy muszą zadbać o to, aby te rękawiczki klientowi zapewnić. Jeżeli ktoś posiada własne, jest to mile widziane. W sytuacjach braku innej pary, rękawiczki gumowe bądź lateksowe można również dokładnie umyć i użyć ponownie.

Godziny dla seniorów obowiązują we wszystkich sklepach, z wyłączeniem stacji benzynowych. W aptekach z kolei, w przypadku nagłej potrzeby bądź ryzyka zagrożenia zdrowia lub życia, zostaną obsłużone także osoby poniżej 65. roku życia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sklepy
fot. unsplash.com/Kleomenis Spyroglou

Od 1 kwietnia w sklepach może przebywać ograniczona ilość osób, a między godziną 10 a 12 zostaną obsłużeni jedynie seniorzy.

sklepy
fot. unsplash.com/National Cancer Institute

W przypadku nagłego zagrożenia życia bądź zdrowia, apteka może w godzinach dla seniorów przyjąć także osoby młodsze.

sklepy
fot. unsplash.com/Jean-christophe Gougeon

Stacje benzynowe są wyłączone z wyznaczonych godzin dla seniorów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
  3. Jak w dobie koronawirusa wyglądają śluby w Polsce? Najszczęśliwszy dzień w życiu wcale nie jest kolorowy
  4. Nastolatka wróciła z pracy w sklepie cała we łzach. Wściekła mama zwróciła się do klientów, pokazała poruszające zdjęcie
  5. Od czego zależy rozwój epidemii w Polsce? Wirusolog mówi wprost, wszystko zależy od jednego dnia
  6. Nie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. Macierewicz

źródło: kobieta.onet.pl

Poprzedni artykułNiepokojące doniesienia Szumowskiego o walce z epidemią. „My dostarczamy sprzęt, a on gdzieś znika”
Następny artykułCo może zrobić policja, jeśli zatrzyma Cię na ulicy? Nie tylko mandat, mają też inne uprawnienia, o których niewielu wie
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.