Sklepy zostaną jednak otwarte? Minister rozwoju, pracy i technologii przekazał dobrą wiadomość. Z jego słów wynika, że zostanie zorganizowane spotkanie jednej z poszkodowanej nowymi przepisami branż. Możliwe, że restrykcje zostaną zmodyfikowane.

Jak się okazuje, możliwe, że surowe restrykcje dotyczące handlu zostaną zmodyfikowane. Zgodnie z przepisem aktualnie pozostaną zamknięte sklepy w galeriach handlowych z pewnymi wyjątkami, a także, jak poinformowano w piątek wieczorem, sklepy meblowe. Minister chce to zmienić.

Jarosław Gowin chce przywrócić działanie sklepów

Minister rozwoju, pracy i technologii jest szczerze zawiedziony decyzją o zamknięciu sklepów meblowych. Jarosław Gowin w rozmowie z polsatnews.pl, powiedział, że jest podłamany faktem, że takie przepisy są dla nas bardzo trudne:

-Nie tylko jako minister odpowiedzialny za gospodarkę, ale jako obywatel uważam, że ostatnim bastionem, którego trzeba bronić, jest polska gospodarka i polskie firmy, dlatego dla mnie decyzja o wprowadzeniu lockdownu tak szeroko jak wiosną, będzie bardzo trudna i ostateczna.

Minister jednak zapowiedział, że nie chce pozostawiać decyzji o zamknięciu sklepów meblowych, chce, by została ona zmieniona.

W rozmowie z polsatnews.pl zapewnił, że chce wypracować rozwiązanie, dzięki któremu sklepy meblowe znów pozostaną otwarte:

Wspólnie wypracujemy dodatkowe rozwiązania sanitarne, które pozwolą te sklepy w ciągu kilku dni otworzyć.

Minister powiedział także, w jakim dniu odbędzie się konferencja. Już w poniedziałek ma się odbyć spotkanie online z przedstawicielami branży meblowych sklepów, by omówić rozwiązania, dzięki którym te sklepy zostaną znów otwarte.

  1. Kim jest nowa pierwsza dama USA? Mało kto pamięta, jaką scenę urządziła kilkanaście lat temu, gdy mąż chciał kandydować
  2. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję
  3. To już pewne. Stanie się 9 listopada. Polki i Polacy będą zdruzgotani decyzją

Co jest otwarte w galeriach handlowych?

W galeriach handlowych otwarte są: sklepy spożywcze, drogerie, apteki w tym sklepy: z produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi, ze środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

Otwarte będą także punkty z gazetami, z artykułami budowlano-remontowymi, artykułami dla zwierząt domowych, usługami telekomunikacyjnymi, częściami i akcesoriami do samochodów lub motocykli oraz paliwami.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

SKLEPY
Fot.  (Photo by Wojtek RADWANSKI / AFP) EASTNEWS

Jarosław Gowin chce, by sklepy meblowe były otwarte – tak jak zakładano na początku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
  2. Ogłosili stan nadzwyczajny. Władze biją na alarm. Sytuacja za polskimi granicami wymyka się spod kontroli
  3. Która z osób przed chwilą popełniła zbrodnię? Tylko 5% ludzi potrafi wskazać właściwą postać, zagadka na logiczne myślenie
  4. Od dziś nowy zakaz, nikt się nie spodziewał. Premier podjął kolejną decyzję, już za 2 dni wszystko może się zmienić
  5. Pilny apel premiera, zwrócił się do jednej grupy Polaków. Nie ma ani chwili do stracenia
  6. Walka o życie w „Rolnicy. Podlasie”. Gienio i Andrzej przeżyli dramatyczne chwile
  7. Nic dziwniejszego dziś nie zobaczysz. Rozbili jajko i oniemieli patrząc na zawartość, wszystko się nagrało

Źródło: next.gazeta.pl

 

Poprzedni artykułDecyzja zapadła. Tysiące Polek i Polaków będzie zdruzgotanych, potwierdził się najgorszy scenariusz
Następny artykułEwa Farna zmieniła się nie do poznania, bardzo schudła. Fani na widok ostatniego zdjęcia: ”nikniesz w oczach”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.