Sklepy będą funkcjonować na nowych zasadach już od jutra. Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał bardzo ważne informacje dotyczące restrykcji, do jakich będziemy musieli się dostosować podczas zakupów w strefie żółtej i czerwonej. Pilny komunikat wystosowano dziś rano.

Rzecznik rządu Piotr Müller publikował za pośrednictwem Twitter’a bardzo ważną informację dotyczącą zakupów w strefie żółtej i czerwonej. Sklepy i klienci będą zmuszeni dostosować się do nowych zasad.

Sklepy – nowe zasady funkcjonowania

Już od jutra zostają wprowadzone zaostrzone obostrzenia, a kolejne powiaty i miasta będzie obowiązywała czerwona strefa. Błyskawiczny wzrost zachorowań wymusił na rządzie drastyczne działania zapobiegawcze. Ponieważ w aktualnym czasie najważniejsze jest zachowanie dystansu, rzecznik ogłosił kluczowe dla sklepów zmiany w strefie czerwonej.

Oficjalnie zostaje wprowadzone ograniczenie osób mogących jednocześnie przebywać na terenie sklepów, marketów i galerii handlowych:

-Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione (podobnie jak wiosną) od powierzchni. Dla sklepów o powierzchni do 100 m2 – 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 m2 – 1 osoba na 15 m2 – napisał w komunikacie Piotr Müller.

  1. Grupa krwi wpływa na przebieg zakażenia COVID-19. Jedna jest mniej narażona na chorobę
  2. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  3. Nowe zasady w L4. Nadchodzi wielka rewolucja w zwolnieniach lekarskich, Polacy będą wniebowzięci

Jakie obostrzenia obowiązują w czerwonej strefie?

W czerwonej strefie obowiązują zdecydowanie bardziej restrykcyjne obostrzenia niż do tej pory. Zmianie oprócz placówek handlowych będą musiały podlegać działalności gastronomiczne i transport miejski. Rząd zdecydował, że zmianie ulegną godziny otwarcia restauracji, które mogą gościć klientów od godziny 6:00 do 21:00. Później, możliwe będzie sprzedawanie dań tylko na wynos. Dostępny powinien być jedynie co drugi stolik. W transporcie publicznym ponownie zostaje ograniczona ilość miejsc, w pojazdach komunikacji miejskiej może być zajęte 50 % miejsc siedzących i 30 % wszystkich miejsc.

Od 19 października w czerwonej strefie obowiązuje całkowity zakaz organizacji uroczystości, w tym wesel, komunii i innych przyjęć rodzinnych. Podczas uroczystości religijnych może przebywać w świątyni 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe obowiązuje nauczanie zdalnie. Obowiązuje ten sam zakaz co w żółtej strefie, uczestnictwa w wydarzeniach sportowych. W wydarzeniach kulturalnych może brać udział 25 % publiczności.  Dla obu stref zamykają się baseny, siłownie i aquaparki.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Warszawa: Do kota na drzewie wezwano straż miejską. Niestety, nie przeżył, zawiodły przepisy
  2. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. „Nic nie da”, mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  3. Rzeczy z pokoju ich córki zaczęły nagle znikać. Zainstalowali kamerę, na widok scen z wideo przeżyli wstrząs
  4. Już od jutra zamknięte baseny, siłownie i aquaparki. Nowe obostrzenia wchodzą w życie
  5. Dominika Gwit rozpaliła internet do czerwoności. W sieci pojawiło się jej zdjęcie z sypialni, co za ciało
  6. Córka Katarzyny Figury zachwyca odważnym zdjęciem. Podobieństwo jest zadziwiające

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułGrupa krwi wpływa na przebieg zakażenia COVID-19. Jedna jest mniej narażona na chorobę
Następny artykułDamian: „Wpadam w szał, jak wracam z pracy i nie widzę obiadu. Żona nigdy nie może go zrobić na czas, non stop się ociąga”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl