Skóra mieszana oznacza, że ​​masz jednocześnie dwa lub więcej typów cery na różnych obszarach twarzy. Może być ona sucha lub łuszcząca się na policzkach, a także mieć tłustą strefę T, która biegnie wzdłuż środkowej części twarzy, nosa, brody i czoła. Może to być kłopotliwe w pielęgnacji. Jak o nią odpowiednio dbać?

Skóra mieszana – jak o nią dbać?

Pielęgnacja skóry mieszanej może być trudna, ale nie jest to misja niemożliwa. Aby odpowiednio dbać o cerę mieszaną, musisz znaleźć produkty, które będą dobrze działać na różne typy skóry i nie podrażniać jej.

Trzymaj się konsekwentnej pielęgnacji skóry. 

Kluczowym elementem walki z cerą mieszaną jest codzienna i nocna pielęgnacja. Oznacza to używanie tych samych produktów 1-2 razy dziennie przez co najmniej miesiąc.

Skoncentruj się na leczeniu różnych obszarów twarzy. 

W przypadku tego typu skóry musisz skupić się na konkretnych partiach twarzy. Będziesz musiała nawilżyć suche obszary i zmniejszyć nadmiar oleju na częściach tłustych. Często jest to okolica nazwaną strefą T (czoło, nos, skóra nad ustami i podbródkiem). Zamiast traktować całą twarz jednym produktem, będziesz musiał leczyć określone obszary twarzy, w zależności od rodzaju skóry.

Na przykład, jeśli doświadczasz wyprysku na czole i wiesz, że skóra na nim ma tendencję do przetłuszczania się, użyj kuracji punktowej, aby usunąć olej tylko na czole. Jeśli cera na policzkach ma tendencję do wysychania i podrażnień, stosuj produkt nawilżający tylko w tym miejscu.

Na suchą skórę użyj środka myjącego na bazie oleju. 

Środki czyszczące na bazie naturalnych olejów, takich jak olej kokosowy i oliwa z oliwek, są idealne do skóry suchej i mogą dobrze działać na te obszary. 

Stosuj naturalny peeling. 

Możesz złuszczać skórę, aby usunąć martwy naskórek po oczyszczeniu twarzy, zwłaszcza jeśli na niej suche obszary oraz tłuste, zatkane martwym naskórkiem. Złuszczanie zapobiega również blokowaniu porów i matowieniu skóry. 

Zacznij od złuszczania cery domowym peelingiem raz lub dwa razy w tygodniu.

Poprzedni artykułNaturalna pielęgnacja skóry – wszystko co musisz wiedzieć na jej temat
Następny artykułMinister zdrowia: „Niestety będziemy mieli do czynienia ze wzrostem zgonów”
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.