Sława Przybylska straciła ukochanego w okropnym wypadku. Nieszczęście, które spada na nas niespodziewanie i całkowicie niezasłużenie, zabiera nam sporą część naszego istnienia — mówiła, czytamy w magazynie Nostalgia. Ze stratą musiała mierzyć się w samotności.

Sława Przybylska, jak sama mówi, w młodości była dość smutną osobą. Gdy poznała reżysera Andrzeja Munka, poznała smak prawdziwej miłości. Niestety, swoim szczęściem musiała cieszyć się w ciszy, bo ich związek był zakazany. Niedługo później przeżyła prawdziwy dramat.

Sława Przybylska w młodości 

Sława Przybylska śpiewała od najmłodszych lat, jednak nigdy nie miała pewności, że zostanie piosenkarką. Dopiero gdy wygrała konkurs Polskiego Radia, uwierzyła w siebie. Od tamtej pory jej kariera rozwijała się w błyskawicznym tempie. Królowała na wielu festiwalach, a gdy zaczęła użyczać swojego głosu w filmach, nikt nie miał wątpliwości, że może wiele osiągnąć.

Niestety, w życiu prywatnym gwiazda nie miała łatwo. Jeszcze na studiach wyszła za poznanego na uczelni Jerzego Kostarczyka. Małżeństwu jednak nie układało się najlepiej. Choć doczekali się córki, to nie potrafili uratować związku. Po rozwodzie Sława czuła ogromną pustkę i mimo tego, że podobała się wielu mężczyznom, to żadnym nie była zainteresowana. Czekała na kogoś wyjątkowego. W końcu, gdy miała 29 lat, poznała słynnego reżysera. Nie zdawała sobie sprawy, że ta historia zmieni całe jej życie.

Sława Przybylska i Andrzej Munk

Para poznała się w 1960 roku i od razu między nimi zaiskrzyło. Choć Andrzej Munk był żonaty, to nie potrafił oprzeć się urokowi piosenkarki. Mimo wszystko nie chciał zostawiać żony, dlatego Sława Przybylska zgodziła się być tą trzecią. 

– Byłam zafascynowana jego twórczością, wiedzą, kulturą. I silnym magnetyzmem jego oczu — czytamy słowa artystki na pomponik.pl.

Niestety, Sława Przybylska nigdy nie dowiedziała się, jak mogły potoczyć się ich losy. Andrzej Munk 20 września 1961 roku zginął w wypadku samochodowym pod Łowiczem. Wydarzenie rozdarło serce zakochanej kobiecie. Po latach opowiadała, że rzuciła się w wir pracy, aby poradzić sobie ze stratą. Jakiś czas później poznała też pisarza i poetę Jana Krzyżanowskiego, który pomógł jej ponownie odnaleźć szczęście. Zamieszkali w skromnym domu pod lasem, gdzie odwiedzają ich wnuki.

ZOBACZ ZDJĘCIA SŁAWY PRZYBYLSKIEJ:

sława przybylska
filmpolski.pl

Sława Przybylska ma za sobą traumatyczne przejścia.

sława przybylska
fot. screen YouTube Polskie Radio

Piosenkarka w samotności musiała radzić sobie ze stratą ukochanego mężczyzny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Doda opowiedziała o swoich wymaganiach koncertowych. Niełatwo ją zadowolić
  2. Agnieszka Sienkiewicz nie pojawi się w nowym sezonie „Przyjaciółek”. Ma ważny powód
  3. Roksana Węgiel swoją karierę zawdzięcza Majce Jeżowskiej? Gwiazda doceniła ją przed laty
  4. Wzmocniła lakier esencją z czosnku. Żadne paznokcie hybrydowe nie są tak imponujące
  5. Anna Przybylska przed śmiercią skierowała kilka słów do swojej mamy i dzieci. Serce pęka na pół
Poprzedni artykułJak myć twarz, żeby uniknąć zaskórników i wyprysków? 6 super skutecznych tricków
Następny artykułJoanna Krupa cała na biało z ciążowym brzuszkiem. Trudno oderwać od niej wzrok
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.