Sławomir Świerzyński dorobił się fortuny nie tylko jako muzyk. Jak się okazuje piękna posiadłość, jacht i helikopter są konsekwencją stałej przedsiębiorczości rodziny wokalisty. Gwiazdor zarabia też na… wynajmie bryczek – donosi pudelek.pl. Portal ustalił nawet cenę takiej przyjemności.

Dokładny majątek Sławomira Świerzyńskiego nie jest jasno określony. Niektórzy sądzą, że nie tylko jest milionerem, ale może nawet miliarderem. Dlatego też tyle krytyki zebrał lider Bayer Full, tuż po tym, jak jego zespół znalazł się na liście beneficjentów Ministerstwa Kultury, którzy mieli zostać wsparci finansowo z powodu epidemii koronawirusa.

Sławomir Świerzyński – majątek

Sławomir Świerzyński jest posiadaczem ogromnego majątku, do którego należy posiadłość położona w Woli Łąckiej na Mazowszu. Przy ogromnym domu znajdują się kolejne należące do reszty członków rodziny.

Wszyscy wokół mają swoje domy. Mamy dużą enklawę. Taki nasz zaścianek – mówił kilka lat temu dla portalu polskatimes.pl, Świerzyński.

Oprócz domu, jachtu i helikoptera, gwiazdor posiada także stadninę koni i całkiem pokaźną kolekcję bryczek konnych. Bryczki te wynajmuje na różne okazje. Jak donosi Pudelek, koszt takiego wynajmu na dane wydarzenie to 2 500 złotych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dodajmy, że Bayer Full gra około 200 koncertów rocznie, za każdy, według portalu, licząc około 17 tysięcy złotych. Do tej pory sprzedało się 20 milionów płyt, jednak prawdziwy finansowy zastrzyk gotówki przyniósł kontrakt podpisany z Chinami. Muzycy wydali piosenki Bayer Full w języku chińskim, jak podaje Pudelek, niektórzy twierdzą, że na tym kontrakcie Świerzyński zarobił krocie.

  1. Salony fryzjerskie i kosmetyczne. Kiedy zmiany w obostrzeniach? Czy rząd planuje zamknięcia?
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Pilna wiadomość do rodziców dzieci poniżej 8 roku życia. Chodzi o dodatkowe pieniądze

Sławomir Świerzyński TVP

Gwiazdor Bayer Full znów wrócił do łask, tuż po tym, gdy muzyka disco polo przeżyła swój drugi rozkwit. Od tego czasu Świerzyński regularnie pojawia się na różnych festiwalach i wydarzeniach organizowanych przez Telewizję Polską.

550 tysięcy, które ministerstwo kultury przyznało zespołowi Bayer Full, miało zostać podzielone. Tylko 150 tysięcy miało zostać przeznaczone dla muzyków zespołu, 400 zaś miała dostać żona Świerzyńskiego, Renata. Małżonka lidera zespołu zajmuje się bowiem organizacją koncertów. 

Ten podział dodatkowo rozgoryczył internautów. Wiadomo przecież, że Renata Świerzyńska z pewnością w najbliższym czasie żadnego koncertu nie zorganizuje. 

Ostatnio w rozmowie z Polsatem Świerzyński przyznał, że dofinansowanie muzyki może być także pomocne dla przejścia trudnego czasu chorym:

-Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki. My ten klimat muzyczny i artystyczny zapewniamy tym ludziom. To, że ktoś dostał 500 tysięcy, 700 tysięcy, 2 miliony – jak chłopacy, Golce – to nie ma nic wspólnego. No po prostu takie są realia. Oni mają tak potężne koszty, ja mam takie koszty – mówił na antenie. 

Mimo wszystko internauci nie do końca zgadzają się z opinią lidera Bayer Full. Trudno by Polacy odnaleźli zrozumienie dla tej decyzji ministerstwa w momencie, gdy w tragicznej sytuacji znajdują się szpitale, a medycy wciąż nie dostają obiecanych podwyżek.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sławomir świerzyński
fot. ROBERT ZALEWSKI/East News

Sławomir Świerzyński jest posiadaczem jachtu, helikoptera i kilku ogromnych posiadłości. 

sławomir świerzyński
fot. instagram.com/pablogolec, instagram.com/kamilbednarek, wikipedia.org, Ja Fryta, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/, CC BY-SA 2.0

Bayer Full znalazł się wśród wielu znanych nazwisk, które otrzymały pomoc na swoje działalności. Decyzja ministra wzburzyła internautów.

sławomir świerzyńskI
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Wielu artystów uważa, że beneficjenci zostali obdarowani świadczeniami przez swoje bliskie stosunki z TVP. Jednym z takich artystów jest Kazik, który w swoim oświadczeniu krytycznie wypowiedział się na temat gwiazd korzystających z pomocy ministerstwa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ze świętym patronem i cudownym medalikiem
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Najman o Edycie Górniak: ”Mogłaby uczyć polonistyki, pomimo iż jej nie kończyła”. Piosenkarka nie ma matury
  4. Stanie się jutro równo o 18:00. Strajk Kobiet wydał pilne oświadczenie, wiadomo, co planują
  5. Co z nauką zdalną? Rząd przekazał ważną wiadomość dla rodziców i uczniów. Podano termin decyzji
  6. Owczarek niemiecki myślał, że nikt go nie widzi, ale nagranie go zdradziło. Kamera pokazała prawdę o psie
  7. Polska miss Euro nago pod prysznicem. Piękność nie daje o sobie zapomnieć, co za kształty (FOTO)

Źródło: pudelek.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl