Sławomir Świerzyński znany jest nie tylko ze swoich ponadczasowych hitów, które stworzył wraz z zespołem „Bayer Full”. Dał się poznać także jako aktywny komentator spraw społecznych i politycznych. Właśnie zabrał głos po raz kolejny.

Tym razem odniósł się do wpisu jednego z posłów, Dariusza Jońskiego. Polityk wyznał, że będzie do skutku walczył o legalną i bezpieczną aborcję. Muzyk zdecydował się mu odpowiedzieć w bardzo mocny sposób. Nie wszystkim się to spodobało.

Sławomir Świerzyński o aborcji

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że Sławomirowi Świerzyńskiemu dużo bliższe są wartości prawicowe i katolickie niż jakiekolwiek inne. Już na tej podstawie można było wyobrażać sobie, jakie jest jego stanowisko w sprawie aborcji. Teraz dobitnie to pokazał, komentując wpis Jońskiego zdecydowanymi, niezbyt miłymi, delikatnie mówiąc, słowami.

— Co na to twoja Matka? Aborcja to mordowanie dzieci dla politycznych korzyści. Opamiętaj się i zaproponuj program wyborczy, a nie grzebanie w cudzych majtkach — napisał wokalista.

Jego odpowiedź wywołała wiele reakcji i mało która z nich była dla muzyka pozytywna. Znaczna większość internautów w brutalny sposób ripostowała i ganiła lidera zespołu „Bayer Full”, twierdząc, że takie słowa z jego ust brzmią zabawnie. Wypominano mu, że zakochał się w żonie, gdy ta była jeszcze niepełnoletnia. Inni z kolei sugerowali mu domniemane romanse.

— Wolałbym, żeby Pan jednak został przy śpiewaniu tych chałturek. Polityka nie na Pana umysł — komentuje jeden z użytkowników.

— Sławek, wyjdź z jaskini! apeluje ironicznie kolejny internauta.

— Aleś Panie odleciał. Szerokiej drogi — kwituje następna osoba.

Warto podkreślić, że podobne zamieszanie jakiś czas temu wywołał inny, polityczny komentarz Świerzyńskiego. Tamten dotyczył z kolei niedzieli niehandlowych. Artysta uważał, że najlepszym uzasadnieniem ustalenia takich dni jest trzecie Przykazanie Boże. Wówczas został skrytykowany za to, że niepotrzebnie miesza religię do spraw gospodarczych i ekonomicznych.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Sławomir Świerzyński z zespołu „Bayer Full” napisał piosenkę dla Ukraińców. Treść może zaskakiwać
  2. Fani „Rancza” do dziś nie mogą wybaczyć twórcom 3 rzeczy. Największe absurdy, do których doszło na ekranie
  3. Katarzyna Cichopek zdobyła się na szczerość, wyznała, o czym od zawsze marzy. Plotki wkrótce się potwierdzą?