Sławomir Świerzyński już wiele razy udowadniał, że nie gryzie się w język i potrafi zajmować konkretne stanowisko nawet w kontrowersyjnych sprawach. Potwierdził to po raz kolejny, wydając oświadczenie, które uderza w Telewizję Polską.

Jego komunikat jest niejako odpowiedzią na zamieszanie, które powstało w wyniku zrezygnowania z artystów disco polo przy okazji organizowania ostatniego koncertu TVP. Jak widać, „Bayer Full” nie zamierza godzić się na takie traktowanie.

Sławomir Świerzyński ostro o TVP

Jacek Kurski bardzo chętnie zapraszał wykonawców disco polo na koncerty organizowane przez TVP, ale nowy prezes ma odmienne gusta muzyczne. Zrezygnował z tego gatunku przy ustalaniu obsady koncertu z okazji otwarcia kanału na Mierzei Wiślanej. Ta decyzja niejako przerodziła się później w nagonkę na artystów disco polo. Sławomir Świerzyński nie mógł tak tego pozostawić. Właśnie dlatego podjął decyzję o zerwaniu współpracy ze stacją, choć wcześniejsze ustalenia były inne.

– Muzyka, a zwłaszcza piosenka taneczna wymaga dobrej aury i atmosfery do dawania publiczności radości i uśmiechu, a takiego klimatu obecnie w TVP nie ma — tłumaczył w oświadczeniu wokalista.

Mało tego, Świerzyński zarzekł się także, że będzie namawiał do takiego honorowego zachowania również innych kolegów po fachu. Chce doprowadzić do tego, że to disco polo zbojkotuje TVP, a nie odwrotnie.

Zaznaczył przy tym, że ten gatunek muzyczny ma się w naszym kraju bardzo dobrze już od ponad 3 dekad i dlatego brak współpracy z TVP wcale mu nie zaszkodzi. Z tym akurat można polemizować, bo wydaje się, że niektórzy artyści disco polo bardzo zyskali na popularności dzięki współpracy z Telewizją Polską.

Sławomir Świerzyński wspierany przez fanów

Oświadczenie wzbudziło wiele reakcji wśród fanów zespołu „Bayer Full”, którzy ochoczo komentowali komunikat Świerzyńskiego. Znaczna większość odpowiedzi jest dla wokalisty bardzo pochlebna. Ludzie chwalą go za stanowczość i to, że nie dał sobą pomiatać. Można zaryzykować stwierdzenie, że muzyk wręcz zyskał w oczach niektórych słuchaczy.

Jesteście super, robić swoje i nie przejmować się wspiera jedna z fanek.

– Nareszcie Sławek powiedziałeś prawdę publicznie na temat TVP, szacunek dla ciebie — chwali kolejna słuchaczka.

– Tak trzymajcie, my zawsze z wami — dopinguje następna fanka.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Sławomir Świerzyński opowiedział o wierze w Boga. Fani wytknęli mu przeszłość
  2. Siostra Anny Przybylskiej zdążyła się z nią pożegnać. Ze łzami ujawniła, jak wyglądały jej ostatnie chwile
  3. Rodowicz wyjawiła rodzinną tajemnicę. Nieliczni o tym wiedzieli, jeden gest uratował całą rodzinę

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl