Słoiki zazwyczaj służą do przechowywania różnego rodzaju domowych przetworów. Nasze mamy i babcie, jak i my same, chętnie wekujemy w nich ogórki, papryki, cukinie i wiele innych warzyw oraz owoców. Tym razem szklane pojemniki posłużyły do przechowywania szokujących materiałów. Nikt nie spodziewał się takiego rozwiązania.

Policjanci z Tarnowa musieli podjąć naprawdę szybką interwencję, po tym jak 70-letnia kobieta przyniosła im trzy niepozornie wyglądające słoiki. Staruszka nie spodziewała się, że mogą zawierać aż tak niebezpieczne substancje. Jak podaje portal polsatnews.pl, na czas akcji ewakuowano cały komisariat. 

Niepozorne słoiki z niebezpieczną substancją

Jak się szybko okazało, w szklanych pojemnikach był przechowywany silnie wybuchowy kwas pikrynowy, przekazuje polsatnews.pl. Małopolscy pirotechnicy mieli ręce pełne roboty. Sytuacja była wyjątkowo groźna. To cud, że nie doszło do żadnej tragedii. 70-latka była w dużym niebezpieczeństwie.

Jak staruszka weszła w posiadanie tak niecodziennych substancji chemicznych? Z relacji kobiety wynika, że porządkowała szafę z rzeczami po zmarłym ojcu. To właśnie tam stały ukryte słoiki z kwasem. Zaniepokojona kobieta zaniosła je najpierw do apteki, a później została przekierowana na policję.

  1. Łukasz Szumowski: „Będą większe obostrzenia”. Minister tłumaczy gdzie i dla kogo, wielu Polaków będzie zdruzgotanych
  2. Wiemy, kto może zastąpić Kingę Rusin w Dzień dobry TVN. Jedno z największych nazwisk

Szybka akcja pirotechników zakończona sukcesem

Na komisariacie funkcjonariusze byli zmuszeni ściągnąć specjalistów. Pirotechnicy z pododdziału kontrterrorystycznego z Krakowa szybko przyjechali na miejsce.

Akcja służb oraz cała sytuacja były na tyle niebezpieczna, że specjalistyczne służby były zmuszone ewakuować cały budynek komisariatu. Wyprowadzonych zostało kilkunastu policjantów oraz cywilów.

Substancje silnie wybuchowe zostały odpowiednio zabezpieczone i wywiezione w odludne miejsce. Tam zostały zniszczone. Cała akcja przebiegła bez większych komplikacji i została zakończona sukcesem. Nikt nie ucierpiał podczas działań.

Czasami ludzie potrafią przechowywać w szafkach naprawdę dziwne i zaskakujące przedmioty. A czy wy znaleźliście kiedyś coś niecodziennego w rzeczach waszych najbliższych?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

słoiki
fot. pixabay.pl

Zaskakujące co niektórzy trzymają w słoikach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje gwiazda głośnego hitu. Zgwałcił ją wnuk wpływowego polityka, matka przekazała informacje o jej śmierci
  2. Co się stało? Wojciech Cejrowski błaga o modlitwę. ”Bardzo proszę wprost w mojej intencji”
  3. Poszła na pogrzeb nieznajomego. Zobaczyła, kto stoi przy trumnie i momentalnie zalała się łzami
  4. Mąż dowiedział się o romansie żony. Poczekał do jej urodzin i wręczył jej prezent, którego nigdy nie zapomni
  5. Na weselach zabraknie seniorów? Niestety, resort zapowiada kolejne obostrzenia

Źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułŁukasz Szumowski: „Będą większe obostrzenia”. Minister tłumaczy gdzie i dla kogo, wielu Polaków będzie zdruzgotanych
Następny artykułNowe obostrzenia na weselach jeszcze w tym tygodniu. MZ przekazuje szczegóły
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.