Słoń, który uczestnikom znanego festiwalu miał przynosić szczęście i dobrobyt, zmarł z wycieńczenia. Kiedy zdjęcia wychudzonego zwierzaka pojawiły się w sieci, obrońcy zwierząt natychmiast zabrali głos w tej sprawie. Jej życie było ciężką służbą, a nie wolnością, napisała na Facebooku założycielka fundacji Save Elephant.

Tragedia, która dotknęła słonicę o imieniu Tikiri w mediach nagłośniona została przez Lek Chailert. Kiedy kobieta udostępniła fotografię skrajnie wychodzonego zwierzaka, rozpoczęła się walka o inne słonie, które ocalały i dalszym ciągu przezywają gehennę. Post ten miał być przestrogą dla bezmyślnych ludzi.

Słoń zmarł tragiczną śmiercią

Kiedy 70-letnia słonica po raz pierwszy pokazana została w sieci, internauci na całym świecie nie zamierzali kryć swojego oburzenia. Przypomnijmy, że Tikiri wykorzystywana była w trakcie parad organizowanych przez największą świątynię na Sri Lance, chodzi oczywiście o świątynię Zęba. Zwierzak regularnie przemierzał wówczas setki kilometrów z zawiązanymi na nóżkach sznurami.

Słoń
Instagram.com @saveelephantfoundation

 Słoń umarł z wycieńczenia.

To jednak nie wszystko… Dodatkowo główkę starej słonicy parzyły lampki, którymi była ozdabiania na potrzeby performancu.

Pomimo ogromnego odzewu ze strony społeczeństwa, rzecznik świątyni zapewniał, że zwierzakowi nie dzieje się krzywda. A jej wagę i wygląd tłumaczył stale nawracającymi dolegliwościami trawiennymi, które uniemożliwiały jej przybranie na wadze.

To koniec jej gehenny

Pomimo tego, że słonica została poddana leczeniu medycznemu, przegrała walkę o życie.

– Cierpienie Tikiri się skończyło a jej dusza jest wolna. Nic jej już nie skrzywdzi (…) Jej życie było ciężką służbą, a nie wolnością. Zobowiązuje mnie do tego, żeby pomóc tym, którzy wciąż cierpią. Spoczywaj w pokoju droga Tikiri (…)- napisała Lek Chailert, założycielka fundacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Słoń
Instagram.com @saveelephantfoundation

Fundacja niezwłocznie poinformowała o śmierci słonicy. 

Słoń
Instagram.com @saveelephantfoundation

Internauci nie kryli swojego smutku. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kaufland wycofuje żel do mycia. Środek wywołuje ZAKAŻENIE!
  2. Jego ojciec popełnił samobójstwo, a mama zmarła na raka rok później. Muzyk długo dochodził do siebie
  3. Ślub 72-latki i 27-latka wzbudził kontrowersje. Jednak najgorsze miało dopiero nadejść
  4. Córka Pauliny Młynarskiej wzięła ślub z kobietą. ”Mojej córce oraz zięci życzę szczęścia i miłości”
  5. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler
Poprzedni artykułMarta Kaczyńska skrytykowana przez Roberta Górskiego. „Ma takie zabawne rozdwojenie jaźni”
Następny artykułZawód ginekologa jest często wybierany przez mężczyzn. Dlaczego? 7 przyczyn, które mogą cię nieźle zaskoczyć
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.