Lelum.pl > Nowości > 8 niepokojących sygnałów przed ślubem. Jeśli zauważysz jeden z nich, uciekaj
Karina Sulich
Karina Sulich 03.09.2020 18:27

8 niepokojących sygnałów przed ślubem. Jeśli zauważysz jeden z nich, uciekaj

Ślub
pixabay.com @pexels

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu i choć dla wielu z nas jest on niczym spełnienie marzeń z dzieciństwa, jak się okazuje, czasami lepiej odłożyć je w czasie. Dlaczego? Niestety, często decydujemy się na tak ważny krok ze złych pobudek. Jeżeli zauważysz u siebie jeden z tych 8 sygnałów, wycofaj się, zanim będziesz musiała uciekać sprzed ołtarza.

Na dźwięk kościelnych dzwonów i widok białych sukien przechodzi cię dreszczyk ekscytacji i już nie możesz doczekać się, aż będziesz mogła odpowiedzieć swojemu partnerowi to słynne tak? Sprawdź, czy aby na pewno jesteś gotowa na ślub. Już jeden z tych ośmiu sygnałów powinien otworzyć ci oczy.

8 niepokojących sygnałów przed ślubem

Jeżeli zobaczysz u siebie jeden z tych ośmiu sygnałów, powinna zapalić ci się czerwona lampka. Uwierz, lepiej poczekać. Nie jesteś jeszcze gotowa na ślub.

1. Kiedy wesele?

Jeżeli jednym z głównych powodów, dla których zaczęliście myśleć o ślubie, jest presja ze strony waszej rodziny, powtarzające się pytanie Kiedy wesele? i długi staż związku, dajcie sobie na wstrzymanie. To powinna być tylko i wyłącznie wasza decyzja.

2. Stara panna

Bo zostaniesz starą panną, na dobre powinno zniknąć z naszych języków. Wiek nie powinien cię do niczego przymuszać, a to czy weźmiesz ślub w wieku 25, czy 40 lat, to tylko twoja sprawa. Jeżeli chcesz się pobrać tylko ze względu na swój wiek, lepiej tego nie rób.

3. Presja społeczeństwa

Większość twoich znajomych jest już po ślubie lub co chwila dostajesz kolejne zaproszenie na wesele, wieczór panieński czy baby shower, a ty masz wrażenie, że coś cię omija? Spokojnie na ciebie również przyjdzie pora, życie twoich przyjaciółek nie powinno wpływać na twoje decyzje.

4. Chcę być matką

Wiele kobiet mówi o tykającym zegarze biologicznym, jednak chęć zostania mamą i przeżycia macierzyństwa nie mogą pchać nas przed ołtarz. Liczmy się zawsze z opinią drugiej osoby. Wspólne życie to przede wszystkim kompromisy i zrozumienie.

  1. Akcja ratunkowa w Biedronce. Na miejscu pojawiła się straż, 23-letnia kobieta przeżyła koszmar
  2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Nowe zasady dotyczące kwarantanny wchodzą w życie

Widzisz te sygnały w związku? To nie pora na ślub!

5. Strach przed rozstaniem

Myślisz, że jeżeli teraz nie powiecie sobie tak, wasze drogi się rozejdą? Jeżeli tak, stanie się tak prędzej czy później. Nikogo nie zmusisz do wspólnego życia poprzez nałożenie obrączki na palec.

6. Marzysz o ślubie

Marzenie o ślubie nie jest niczym złym, jednak czy aby na pewno marzy ci się samo małżeństwo? Zastanów się, czy przypadkiem od wspólnego życia nie pociąga cię bardziej wizja białej sukni, imprezy i prezentów. Jeżeli tak, to jeszcze nie czas na ślub.

7. Bo wypada

On uklęknął, a ty powiedziałaś tak, bo tak wypada, bo nie chciałaś zrobić mu przykrości, czujesz przywiązanie lub nie wiedziałaś jak odmówić? Nie łam mu dłużej serca. Oboje jeszcze kiedyś weźmiecie ślub i to z prawdziwą miłością.

8. Lęk przed samotnością

Nie umiesz być sama, a samotność to coś, co cię przeraża? Opieranie na tym związku nie ma najmniejszego sensu. Ważne, by zdecydować się na ślub z osobą z miłości, a nie obawy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ślub

Ślub to marzenie wielu kobiet. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy aby na pewno jesteśmy na niego gotowe.

ślub

Presja rodziny, przyjaciół, wiek czy staż związku nie powininny mieć wpływu na naszą decyzję.

ślub

Pomyślmy też, o czym naprawdę marzymy, o ślubie czy małżeństwie?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje legendarny sportowiec. Przed śmiercią wykryto u niego COVID-19
  2. Podchwytliwe pytanie w Milionerach za 40 tys. zł. Uczestniczka miała z nim duży probelm
  3. Były mąż Marty Kaczyńskiej jest wściekły. „Kanalie! Wywalić na zbity pysk”
  4. Tragedia uczestniczki „Tańca z gwiazdami”. Tuż przed emisją zmarła jedna z najbliższych jej osób
  5. Nie żyje kultowy aktor. Miał jedynie 61 lat, znamy przyczynę śmierci
  6. Klamka zapadła, właśnie zmieniono ważne przepisy. Dotyczą wszystkich Polaków

źródło: papilot.pl